به گزارش افکارنیوز،

رقابت‌های لیگ نوزدهم به هفته بیست و هفتم رسید و در یکی از این بازی‌ها، تیم‌های فوتبال استقلال تهران و سپاهان اصفهان روز شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. این بازی به دلیل اینکه هدایت سپاهانی‌ها برعهده امیر قلعه نویی است از جذابیت‌های بالایی برخوردار خواهد بود.

اخبار ورزشی- قلعه نویی که هر ۳ قهرمانی استقلال در ادوار محتلف لیگ برتر را به ارمغان آورده، هرگاه با تیم دیگری مقابل استقلال قرار گرفته آن بازی جذاب بوده و البته بدون حاشیه هم به پایان نرسیده است.

مس – استقلال؛ مشت‌های گره کرده ژنرال در کرمان

سال ۸۶، پس از کنار رفتن امیر قلعه نویی از تیم ملی فوتبال کشورمان، او هدایت مس کرمان را در لیگ هفتم برعهده گرفت. استقلال هم که رقابت ها  را با مرحوم ناصر حجازی آغاز کرده بود، در میانه‌های فصل با فیروز کریمی به توافق رسید و در دور برگشت آن فصل، آبی پوشان برای مسابقه با مس راهی کرمان شدند. پس از تک گل ۳ امتیازی مسی ها، دوربین‌های تلویزیونی تصویری از مشت‌های گره کرده امیر قلعه نشان دادند و این تصویر برای مدت‌ها باعث ناراحتی استقلالی‌ها بود.  

استقلال – تراکتور؛ کل کل فرهاد و امیر

لیگ یازدهم، استقلال و تراکتور در حالی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که هدایت تبریزی‌ها برعهده قلعه نویی بود و استقلال پرویز مظلومی هم با انبوهی از ستارگان از جمله فرهاد مجیدی مقابل این تیم قرار گرفت. ابتدا روی ارسال مجتبی جباری، فرهاد مجیدی با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد و جشن گل خود را دقیقا پشت نیمکت تراکتور و بیخ گوش ژنرال برپا کرد. در ادامه سید محسن حسینی، احمد آل‌نعمه و فلاویو لوپز برای پُرشور‌ها گلزنی کردند و گل مجتبی جباری هم مانع از شکست استقلال نشد.

سپاهان – استقلال؛ بازهم پای مجیدی در میان است

لیگ هجدهم به هفته‌های پایانی خود می‌رسید و سپاهان قلعه نویی که در کورس قهرمانی رقابت شدیدی با دیگر مدعیان داشت، مقابل استقلال وینفرد شفر در ورزشگاه نقش جهان قرار گرفت. دیداری که تا لحظات پایانی با نتیجه بدون گل ادامه داشت و حرکت انفرادی آیاندا پاتوسی در محطه جریمه طلایی پوشان و گل دقیقه ۹۶ او، نیمکت استقلال و جایگاه هواداران این تیم را به مرز انفجار رساند.

خوشحالی استقلالی‌ها در پایان این بازی جنگ قلعه نویی و استقلالی‌ها را وارد مرحله جدیدی کرد. آبی‌ها که از برد ثانیه‌های پایانی خود سرمست شده بودند، سرمربی آن روز خود را بالا انداختند. این حرکت استقلالی‌ها با واکنش قلعه نویی همراه شد و در کنفرانس خبری، ژنرال به حالت طعنه گفت: انگار قهرمان شده اند! بلافاصله فرهاد مجیدی که در آن فصل به عنوان دستیار شفر روی نیمکت آبی‌ها می‌نشست در یک استوری جنجالی حسابی از خجالت قلعه نویی درآمد.

دیدار شنبه شب استقلال و سپاهان، هفدهین تقابل امیر قلعه نویی مقابل تیم محبوب دوران بازیگری او خواهد بود. ژنرالی که تاکنون با تیم‌های مس کرمان، سپاهان، تراکتور و ذوب آهن با استقلال دیدار کرده و حاصل این بازی‌ها ۶ برد، ۶ شکست و ۵ تساوی بوده است.

طی روز‌های گذشته امیر قلعه نویی به دلیل فشار عصبی در بیمارستان بستری بوده و باید دید در این بازی حساس می‌تواند از روی نیمکت تیمش را هدایت کند یا خیر. استقلال  و سپاهان، یک بار دیگر روز بیستم همین ماه در چارچوب مسابقات جام حذفی مقابل هم قرار می‌گیرند.