به گزارش افکارنیوز،

روابط عمومى و امور بین الملل باشگاه ذوب‌آهن با انتشار ویدئویى از صحنه گل آفساید تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان در رابطه با آنچه در هفته‌هاى اخیر براى تیم فوتبال ذوب‌آهن رقم خورده است، به شدت اعتراض کرد. در این اطلاعیه آمده است:

«دیگر کار از اشتباه، خطاى دید و داور هم انسان است و جایزالخطا، گذشته است!؟ آنچه در طول این فصل و به ویژه در هفته‌هاى اخیر بر سر تیم فوتبال ذوب‌آهن آمده است را با هیچ حرف و سخنى نمی‌توان توجیه کرد؟! در این فصل اشتباهات فاحش و مکرر داورى تیم فوتبال پرافتخار ذوب‌آهن را در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر قرار داده و هیچ‌کس هم پاسخگو نیست!

اشتباهاتى که از مرز سهوى بودن فراتر رفته و عذرخواهى‌هاى پیاپى مسئولان هم دردى را از شرایط کنونى ما دوا نخواهد کرد.

اشتباهات تاثیرگذار داورى در حداقل 9 دیدار این فصل جایى براى دفاع باقى نمى‌گذارد و در همین چند مسابقه اخیر نیم‌فصل دوم رقابت‌ها، تیم فوتبال ذوب‌آهن به طور مستقیم و با مستندات موجود، از قضاوت اشتباه تیم‌هاى داورى دیدار با استقلال تهران، سپاهان، پیکان، شهر خودرو، ماشین‌سازى و نفت مسجدسلیمان  ضربه خورده است.

به‌عنوان مثال و شاهدى بر این مدعا، در مسابقه با تیم فوتبال ماشین‌سازى تبریز همه جامعه فوتبال ایران به عینه مشاهده کردند که دو گل صد درصد سالم ذوب‌آهن نادیده انگاشته شد و کاپیتان خوشاخلاق تیم فوتبال ذوب‌آهن اخراج شد و از طرفى در مسابقه شب گذشته هم گل مردود و صد درصد آفساید تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان و خطا و اخراج کاملاً اشتباه نژادمهدى مدافع تیم فوتبال ذوب‌آهن به علاوه اشتباهات ریز و درشت دیگر، نشانگر همین مسئله است که اراده‌اى فراتر از اشتباهات معمول داوری، ذوب‌آهن را نشانه رفته است.

گویا در جلسه‌هاى پشت پرده فوتبال ایران به این استدلال و نتیجه رسیده‌اند که یک تیم لیگ برترى براى استان اصفهان کافى است و جاى بسیار تأسف دارد که به اذعان همه و همه، فوتبال اصفهان و دو تیم اصفهانى ذوب‌آهن و سپاهان از سالیان گذشته تاکنون، افتخارات بی‌شمارى را براى فوتبال این مرز و بوم رقم زده‌اند که بر همگان عیان است.

علاوه بر اینکه دو باشگاه ساختارمند و به معناى واقعى باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان، در عرصه ورزش کشور چه در حوزه بانوان و چه در حوزه آقایان خدمات کتمان‌ناپذیرى را به ورزش این سرزمین ارائه کرده‌اند.

در هر حال به نظر مى‌رسد که آنچه بر سر ذوب‌آهن در حال رقم خوردن است دیگر جاى هیچ‌گونه توجیه، عذرخواهى و اغماضى نداشته است و چنانچه این روند ادامه شوم خود را رقم زند، در شرایط کنونى فوتبال ایران، دیگر نه از تاک نشانى خواهد ماند و نه از تاک نشان».