به گزارش افکارنیوز به نقل از بازتاب، علی کفاشیان که ادعای اسپانسر ۱۸۰ میلیارد تومانی را داشت و از استقلال فدراسیون فوتبال سخن به میان می آورد، حتی در تامین هزینه های اولیه این فدراسیون نیز درمانده است تا مشخص شود استقلالی که رئیس ناکام فدراسیون فوتبال دنبالش بود، جز سرابی برای اخذ رای در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال نبوده، چرا که اگر جز این بود، دیگر لزومی نداشت فدراسیون فوتبال بار دیگر کاسه را مقابل سازمان ورزش بگیرد و تقاضای مبلغی کند.
کفاشیان که نخستین گام در تامین استقلال فدراسیون فوتبال یعنی همان استقلال مالی را نمی تواند بردارد و برای اداره مجموعه اش به گاو صندوق سازمان لیگ فوتبال که در حال تقلیل جایگاه در حد یک کمیته است، متوسل شده، چطور می تواند از استقلالی سخن به میان آورد که در طول دوران مدیریتش چه در معاونت فنی سازمان تربیت بدنی، چه در پست دبیرکلی کمیته ملی المپیک هیچ گاه به آن دست نیافته است؟ با وعده های توخالی و در نهایت طرح این موضوع باورنکردنی که توان جذب اسپانسر برای اداره مستقل فدراسیون فوتبال وجود نداشته است؟
آیا جز این است که فوتبال ایران چوب رفیق بازی کفاشیان را می خورد؟ دقیقاً محمد درخشان رئیس پیشین فدراسیون جودو و دوست کفاشیان با چه مبنا و سوابق درخشانی به عنوان رئیس کمیته فدراسیون فوتبال که حوزه تخصصی اش نیز نبود، منصوب شد و دستاورد مستقیم(به جز حق پخش و تبلیغات دور زمین که بدون حضور این کمیته نیز سازمان لیگ به دست می آورد) چند سال حضور این دوست کفاشیان در راس این حوزه و تشکیلات جالبی که برای این کمیته منفک از فدراسیون در یک منطقه خاص تهران در نظر گرفته شده بود، چندده میلیارد تومان بوده است؟ اگر بسیار اندک بوده و پنج درصد ادعاهای ۱۸۰ میلیاردی کفاشیان هم تامین نشده، مبنای این انتصاب اشتباه، جز رفیق بازی چه بوده و اگر کفاشیان اقرار می کند مبنایش رفیق بازی بوده، مگر فدراسیون فوتبال محل رفیق بازی است؟
از اینها گذشته، مبنای انتصاب فرشاد سپهر، دوومیدانی کار به عنوان معاون حقوقی فدراسیون فوتبال بر چه مبنایی بوده است؟ آیا کارشناسان حقوقی مسلط به مباحثفوتبال یا حتی فوتبالی وجود ندارند که یک دوومیدانی کار باید صاحب این مسئولیت شود؟ رئیس فدراسیون دوومیدانی در این باره چه نظری دارد؟ درباره شهاب دادگرنژاد مشاور «امور ویژه» فدراسیون فوتبال که کشتی گیر است و با کفاشیان به فدراسیون فوتبال آمده و مشخص نیست در حال حاضر حکم جدید دریافت کرده یا نه؛ و اصولاً «امور ویژه» در فدراسیون فوتبال، مشتمل بر چه اموری می شود که در حوزه تخصص یک کشتی گیر قرار می گیرد و آیا این امور را یک فوتبالیست که از قبل با کفاشیان سلام و علیکی نداشت نمی توانست انجام دهد؟!
همچنین این پرسش مطرح است که مبنای حضور ملامحمد، مسئول فرهنگی کمیته ملی المپیک در دوره دبیرکلی علی کفاشیان در راس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال چیست و ایشان چه دستاورد عظیمی داشته که نباید پس از پایان حضورش در کمیته المپیک بیکار می مانده و آیا یک چهره مطرح فوتبالی نبوده که صلاحیت اداره کمیته فرهنگی این فدراسیون را داشته باشد؟! از اینها گذشته چرا باید مسئول مالی فدراسیون فوتبال که جایگاه سرپرست تیم ملی فوتبال جوانان را نیز در برخی سفرهای خارجی در اختیار داشته، طباطبایی برادر خانم علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال باشد و آیا یک چهره غربیه با کفاشیان که اهلیت فوتبال داشته باشد نمی توانست صاحب این مسئولیت باشد؟
فرض بر اینکه فدراسیون فوتبال بنابر استقلال داشته باشد. آیا با وضعی که بخشی از آن ذکر شد، این اتفاق در دوره کفاشیان قابل وقوع خواهد بود؟ طبیعتاً این اتفاق با حضور کفاشیان و اعوان و انصارش در این مجموعه محقق نخواهد شد، چرا که این عده اصلاً این کاره نیستند و اگر جز این ادعا دارند، منتظر عقد قرارداد در هفته های آتی با اسپانسر ۱۸۰ میلیارد تومانی هستیم که آقای کفاشیان وعده اش را داده بود. راستی آقای کفاشیان! می شود با شما فامیل یا رفیق شویم؟! می گویند برکت دارد!