به گزارش افکارنیوز،

پایان رافت در گفت و گو با رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس ، در خصوص برگزاری دربی در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: مراسم قرعه‌کشی را از تلویزیون دیدم. به نظرم پرسپولیس الان در بهترین شرایط خودش قرار دارد، اما از طرف دیگر استقلال هم در این چند بازی آخر خوب نتیجه گرفته و به همین دلیل بدون شک بازی زیبایی را از هر دو تیم خواهیم دید. به نظرم این دربی یکی از جذاب‌ترین دربی‌های سال‌های اخیر می‌شود.

اخبار ورزشی- وی در خصوص نبودن تماشاگران در این بازی افزود: درست است که به دلیل شرایط موجود این بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود، اما میلیون‌ها بیننده در ایران و خارج از ایران این بازی را از تلویزیون خواهند دید. به هر حال پرسپولیس قهرمان لیگ شده و به دنبال قهرمانی مجدد در جام حذفی است، اما از طرف دیگر استقلال در لیگ نتیجه نگرفته و در جام حذفی چیزی برای از دست دادن ندارد. دربی همیشه زیبایی‌های خود را دارد و انگیزه زیادی به بازیکنان خواهد داد. خوشبختانه بازیکنان از حالا می‌دانند که بازی مهمی را در پیش دارند و می‌توانند از نظر روحی خودشان را برای این بازی آماده کنند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس که در فینال جام حذفی مقابل استقلال پاس گل برتری سرخ‌پوشان را به افشین پیروانی داده بود در خصوص حساسیت بازی در جام حذفی و تفاوت آن با بازی در لیگ برتر تصریح کرد: خیلی نمی‌توان بین این دو تفاوت قائل شد. دربی هم در لیگ برتر هیجان دارد و هم در جام خذفی. در ۲۰ تیرماه سال ۷۸ ما در فینال جام حذفی با این تیم بازی کردیم که پاس گل دوم را خودم دادم و حالا بعد از چند سال دوباره در جام حذفی این دو تیم با یکدیگر بازی خواهند داشت. به نظرم شرایط برای پرسپولیس خیلی خوب است. آخرین بازی در جام حذفی را ما بردیم و حالا دوباره تاریخ می‌تواند تکرار شود.

رافت درباره اینکه با قهرمانی پرسپولیس در لیگ باید چه اقداماتی صورت بگیرد تا انگیزه بازیکنان برای جام حذفی هم حفظ شود افزود: خوشبختانه بازیکنان، حرفه‌ای هستند و می‌دانند که چه کاری باید انجام دهند. پرسپولیس در لیگ برتر قهرمان شده و شاید در صورت صلاحدید کادرفنی، بهتر باشد در ۲ بازی آینده در لیگ که برای ما تشریفاتی است به بازیکنان اصلی بیشتر استراحت داد و آن‌ها را برای بازی در جام حذفی آماده نگه داشت. بازی در دربی می‌تواند خود به خود انگیزه بازیکنان را بالا ببرد. البته گل‌محمدی و همکارانش در این باره بهترین تصمیم را خواهند گرفت و امیدوارم پرسپولیس باز هم بتواند در جام حذفی استقلال را شکست دهد.