به گزارش افکارنیوز،

 سفر احمد سعادتمند به اروپا برای مذاکره با وینفرد شفر و آندره آ استراماچونی بابت مطالبات این دو مربی خارجی حواشی زیادی کرده است. بسیاری از طرفداران فوتبال معتقد هستند که این سفر با توجه به نزدیکی دربی پایتخت نباید در این زمان انجام می شد و مدیرعامل آبی ها می توانست در زمان مناسب تری راهی اروپا شود.

اخبار ورزشی- با این حال مهدی عبدیان عضو هیات مدیره استقلال توضیحاتی  را ارائه کرده و دلیل این سفر ناگهانی احمد سعادتمند را گفته است. عبدیان عنوان کرد:دو ماه قبل در جلسه هیات مدیره مجوز داده شد تا مدیرعامل باشگاه در جهت گرفتن تخفیف در رای‌های اعلام شده در خصوص مطالبات شفر و استراماچونی با این دو مربی وارد مذاکره شود.

وی ادامه داد: در آن زمان درخواست ویزا داده شد اما به خاطر کرونا جواب آن تازه به دست مسئولان باشگاه رسیده و بدیهی است که زمان درخواست ویزا نه قرعه‌کشی جام حذفی انجام شده بود و نه اینکه زمان دربی مشخص شده بود. یعنی همزمانی صدور ویزا و بازی دربی قابل پیش بینی نبود. به هر حال با توجه به اینکه زمان ویزا ۵ روزه بود و استراماچونی قبول نکرد برای مذاکره به قطر بیاید، مدیرعامل استقلال مجبور شد جهت مذاکره به ایتالیا برود که جا دارد از استراماچونی برای پذیرش این مذاکره تشکر نمایم. اگر این سفر انجام نمی‌شد ویزا باطل می‌شد و فرصت مذاکره جهت کم کردن مطالبات این مربی هم از دست می‌رفت.

عبدیان در پایان افزود: برای تیم بزرگ استقلال در بازی پیش رو مقابل پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با برد در این دیدار دل هوادارانش را شاد کند.