به گزارش افکار، امیر قلعهنویی در گفت و گو با فارس، پیرامون بازی روز گذشته و مسائل مختلف و اظهارات جدید مظلومی به صحبت پرداخت.

سه امتیاز در تهران کسب کردید…

خدا را شکر می‌کنم که از یک بازی سخت لیگ سربلند بیرون ‌آمدیم و خوشحال هستم یک فوتبال تاکتیکی و مدرن را انجام دادیم. بازیکنانم فوتبال قابل قبولی انجام دادند و سه امتیاز گرفتیم که جا دارد از تک تک بچه‌ها تشکر کنم که با معرفتشان بازی کردند.

طرفداران تراکتورسازی هم نیمی از ورزشگاه را به خود اختصاص داده بودند.

از تک تک آنها ممنون هستم چون سنگ تمام گذاشتند. این تماشاگران از راه دور به استادیوم‌ها می آیند و دیدید که بازیکنان تراکتورسازی هم بامعرفت بازی کردند.

این بازی یکی از قشنگ‌ترین دیدارهای لیگ بود. راه آهن در همه بازی‌ها مقابل سایر تیم‌ها هم ایجاد موقعیت می‌کرد و هم گل می‌زد ولی ما در این بازی شانس‌های زیادی برای گل زدن داشتیم.

شرط‌هایی که شما برای تمدید قرارداد گذاشتید باعثشده برخی بگویند پیشنهاد یک میلیاردی به مدیرعامل تراکتورسازی دادید.

من سه شرط برای تراکتورسازی گذاشتم اول اینکه بازیکنانی که می‌خواهم، حفظ شوند و دوم بازیکنانی که مد نظرم هستند را جذب کنم. چون تیم باید در حد لیاقت طرفداران آذربایجانی بسته شود. نگاه من به سال آینده، هم به تیم‌های داخلی است و هم خارجی. مطمئن باشید توقع سال آینده نسبت به تراکتورسازی بیشتر است. من خواسته غیرمعقولی نداشتم. می‌خواهیم هم با کیفیت‌تر بازی کنیم و هم به امید خدا اگر راهی آسیا شدیم با تیم‌های آسیایی رقابت کنیم.

و شایعه پیشنهاد یک میلیاردی؟

آنقدر گناه داریم که اجازه بدهید آنها را بشویند. تنها مطلبی که در خصوصش صحبت نکردم مسئله مالی بود و اینها شیطنت دوستان است. تیم و باشگاه بودجه می‌خواهد و اگر هم شرطی برای به خدمت گرفتن بازیکنان و حفظ شدن برخی دیگر گذاشتم به خاطر تیم تراکتورسازی و مردم خوب آذربایجان است.

روز گذشته طرفداران استقلال بنری به ورزشگاه تختی آورده بودند که روی آن نوشته شده بود ۲۲ روز به بازگشت قلعه‌نویی به استقلال. امروز مظلومی در مصاحبه‌ای اعلام کرده نیازی به پارچه و بنر ندارد. نظر شما چیست؟

سؤال بعدی لطفا!

یعنی هیچ صحبتی ندارید؟

سؤال بعدی لطفا!

بازی رئال و بارسلونا را تماشا کردید؟

بازی را دیدم و هر دو تیم با یک برنامه خاص بازی کردند. مالکیت توپ هیچ وقت نتیجه را مشخص نمی‌کند و در نهایت رئال به اهداف خود رسید.

حق رئال برد بود؟

همانطور که گفتم مالکیت توپ و ایجاد موقعیت نتیجه را تعیین نمی‌کند ولی طبیعی است بعد از ۸-۷ بازی به یک مدل بازی کردن یک بار هم یک تیم برنده شود. من طرفدار هیچ کدام نیستم و تعصب خاصی روی این دو تیم ندارم. فقط فوتبال را تماشا می‌کنم که چیزی یاد بگیرم.

صحبت خاصی باقی نمانده؟

امیدوارم در سه بازی آینده تماشاگران به ورزشگاه بیایند و ما را حمایت کنند. آنها در طول این فصل خیلی زحمت کشیدهاند و امیدوارم آخر فصل نتیجه درخور شأن و شخصیت مردم آذربایجان بگیریم. آنها دیروز، روز باشکوهی را رقم زدند و من همیشه از مردم آذربایجان به عنوان خاطرات خود یاد میکنم.