به گزارش افکارنیوز،

 بحث انتخاب داور دربی نیمه نهایی جام حذفی تا به اینجای کار از مسابقه‌ای که فردا (چهارشنبه) برگزار خواهد شد، پررنگ‌تر بوده است. در حالی که انتخاب کمیته داوران برای قضاوت در دربی، رضا کرمانشاهی و دومین گزینه پیام حیدری بود، سایت فدراسیون اعلام کرد که قضاوت این دربی به محمدحسین زاهدی‌فرد سپرده شده است. با اعتراض شدید کرمانشاهی و اسماعیل صفیری رئیس کمیته داوران، علیرضا سهرابی رئیس دپارتمان داوری اعلام کرد که حیدری به‌عنوان داور دربی انتخاب شده است.

اخبار ورزشی- بررسی‌ها نشان می‌دهد که در بروز این اتفاقات رد پای یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال دیده می‌شود. زمانی که اعضای «زیرکمیته» چیدمان داوری کمیته داوران، براساس عملکرد داوران در هفته‌های گذشته به انتخاب کرمانشاهی می‌رسند، نام او را به فدراسیون فوتبال می‌دهند. در ادامه مسئولان فدراسیون از کمیته صیانت از سلامت فوتبال استعلام گرفته و به این نتیجه می‌رسند که کرمانشاهی نمی‌تواند قضاوت دربی را برعهده داشته باشد. پس از آن یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال بلافاصله با رایزنی از دپارتمان داوری می‌خواهد که نام زاهدی‌فرد را به‌عنوان داور دربی در سایت فدراسیون فوتبال اعلام کنند.

این شخص برای اینکه ارتباط خوبش با استان‌ها را حفظ کند تا بتواند برای انتخابات هیئت رئیسه رأی جمع کند، دست به چنین کاری می‌زند، اما اعتراض صفیری باعث می‌شود که گزینه دوم او یعنی حیدری داور دربی شود.