به گزارش افکارنیوز،

رسانه‌های اسپانیایی متفق القول مدعی شدند که لیونل مسی درخواست خود را مبنی بر جدایی از بارسلونا با ارسال فکسی به این باشگاه رسما اعلام کرده است. تیمی که در آن 20 سال پرافتخار را گذرانده است.

اخبار ورزشی- فوق ستاره آرژانتینی 33 ساله در شرایطی این درخواست را داده است که تمام دوران فوتبال خود را در نیوکمپ گذرانده و پس از کسب 6 توپ طلا به نظر می‌رسد که او و باشگاه بارسا به انتهای خط رسیده‌اند.

بندی در قرارداد ابر ستاره آرژانتینی وجود دارد که به وی اجازه می‌دهد که بارسلونا را پیش از اتمام قرارداد به عنوان بازیکن آزاد ترک کند.

اگر چه قرارداد او در پایان فصل 21-2020 به پایان می‌رسد اما مسی و تیم حقوقی او معتقدند که آن‌ها می‌توانند یک طرفه این قرارداد را فسخ کنند.

قراردادی که بند آزاد سازی آن بیش از 700 میلیون یورو است.

شایعات ناخوشایند مبنی بر جدایی مسی از بارسلونا از آنجایی رنگ واقعیت به خود گرفت که کاتالان‌ها در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا در دیدار مقابل بایرن مونیخ با نتیجه تحقیرآمیز 8 بر 2 شکستی تاریخی خوردند و این باشگاه در فصل اخیر از رسیدن به جام قهرمانی ناکام ماند.

اخراج کیکه ستین و جدایی اریک آبیدال از بارسلونا، افرادی که مسی بارها با آن‌ها دچار تنش شده بود، مانع فروکش کردن خشم او نشد.

انتخاب رونالد کومان و اظهارات او مبنی بر علاقمندی و ابراز تمایل از ماندن مسی هم چندان برای فوق ستاره آرژانتینی جذابیت نداشت.

با این حال خیلی‌ها معتقد بودند که احساس ناامیدی مسی با گذشت زمان از بین خواهد رفت اما تصمیم این ستاره آرژانتینی برای خروج از بارسا جدی است و در این باره دوستان و اعضای خانواده خود را هم مطلع کرده است.

جوزپ بارتموئو رئیس باشگاه بارسلونا هم تاکید کرده بود که مسی به فوتبالش در این تیم پایان خواهد داد و با این کار به دنبال ابقای خود در ریاست این باشگاه بود و در این راه هم انتخابات باشگاه بارسلونا را به ماه مارس منتقل کرد. 

با تمام این شرایط مسی تصمیم خود را برای جدایی گرفته است و در این راه البته باشگاه‌های بسیار کمی وجود دارند که بتوانند دستمزد این ابرستاره آرژانتینی را پرداخت کنند.

مسی خود را در سال 2004 به عنوان یکی از بهترین بازیکنان فوتبال معرفی کرد و در ادامه موفق شد با باشگاه بارسلونا 10 قهرمانی در لالیگا و 4 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد و این برای اولین بار از فصل 15-2014 است که دست مسی و بارسا از جام کوتاه می‌ماند.

باید گفت خروج مسی از باشگاه بارسلونا آژیر قرمز را در این باشگاه به صدا درآورده است و این موضوع می‌تواند ضربه‌ای مهلک بر پیکره این باشگاه باشد و همین موضوع زمینه ساز برگزاری جلسه اضطراری برای مقامات این باشگاه کاتالانی را در پی داشته است.