به گزارش افکارنیوز،

سپیده توکلی می‌گوید: «به احتمال زیاد خداحافظی می‌کنم، ولی در مسابقات داخلی شرکت می‌کنم. من در این سال‌های آخر مخصوصاً آخرین مسابقه‌ای که اعزام شدم خیلی اذیت شدم و الان واقعاً به جایی رسیده‌ام که فکر می‌کنم آرامشم خیلی مهمتر از این است که بخواهم ورزش حرفه‌ای کنم. من ۱۰ تا ۱۲ سال عضو تیم ملی بودم و تقریباً سه بازی آسیایی خارج سالن رفتم، دو بازی آسیایی داخل سالن رفتم و پنج قهرمانی آسیا و پنج مدال آسیایی دارم و فکر می‌کنم اگر بخواهم بیشتر از این وقت بگذارم و هزینه کنم، روحیه‌ام هم می‌ریزد و ترجیح دادم که فقط تفریحی در مسابقات شرکت کنم.»

اخبار ورزشی- رکورددار هفت‌گانه، پنج‌گانه و پرش ارتفاع، درباره حضور در ماده غیرتخصصی اش می‌گوید: «فقط برای اینکه مسابقات بدهم، وزنه پرتاب کردم. به همین خاطر برای آن تمرینی نکرده بودم که خیلی دنبال عملکرد باشم، فقط می‌خواستم در این مسابقات باشم.».

اما توکلی درباره حضورش در لیگ برتر هم بیان می‌کند: «من به عنوان مربی و هم بازیکن تیم دانشگاه آزاد اسلامی امسال در لیگ هستم. ما پنج سال متوالی قهرمان لیگ شدیم. امیدوارم که امسال هم بتوانیم برای ششمین سال متوالی قهرمانی را جشن بگیریم.»

او امیدوار است زودتر رئیس فدراسیون انتخاب شود: «امیدوارم هرچه زودتر تکلیف دوومیدانی مشخص شود و این جوان‌تر‌هایی که آمدند و با انگیزه وارد دوومیدانی شدند، بتوانند بمانند و این‌طور نباشد که اگر ما بعد از ۱۲، ۱۳ سال می‌رویم، آن‌ها نخواهند که بعد از دو، سه سال اول از این ورزش بروند.»