به گزارش افکارنیوز،

شب و روز بعد از دربی حذفی اغلب بازیکنان پرسپولیس از دسترس خارج بودند یا این‌که تمایلی به صحبت با رسانه‌ها، خبرنگاران و حتی دوستان نزدیک خود نداشتند.

اخبار ورزشی- شاید هم حق با آن‌ها بود چرا که باخت در دربی آن هم در یک دیدار حذفی و در ضربات پنالتی خیلی آسان نیست. این‌که تا دقیقه ۹۲ برنده بازی باشی و... ناگهان روی یک ضربه سر و در ادامه چند ضربه پنالتی دربی را به رقیب سنتی ببازی دشوار است، خیلی هم دشوار است، اما شجاع خلیل‌زاده معتقد است نباید زحمات کادر فنی و بچه‌های پرسپولیس با یک بازی حذفی نادیده گرفته شود.

چرا دفاع چپ؟ مشکلی نداشتم!

پست اصلی من دفاع میانی است، اما قبلاً هم به خاطر کمبود بازیکن در پرسپولیس در دفاع چپ بازی کرده بودم و از این بابت مشکلی نداشتم. کادر فنی به دلایل تاکتیکی تصمیم گرفت من را در سمت چپ خط دفاعی بازی دهد و سعی کردم کارم را به درستی انجام دهم و... بعد هم که نیمه دوم محمد نادری وارد زمین شد و من سر جای اصلی خودم برگشتم.

می‌خواستم گل بزنم و به مجتبی محرمی تقدیم کنم

آقامجتبی محرمی قبل از دربی گفته بود «دوست دارم شجاع گل پرسپولیس را بزند.» وقتی این لطف اسطوره پرسپولیس به گوشم رسید تصمیم گرفتم حالا که قرار است در دفاع چپ بازی کنم اگر گل زدم آن را به محرمی تقدیم خواهم کرد ولی حیف که... ان‌شاءالله در آینده جبران می‌کنم.

من پنالتی‌زن چهارم پرسپولیس بودم

قرار بود پنالتی چهارم پرسپولیس را من بزنم. خودم را آماده کرده بودم که پشت ضربه بایستم و...، اما قسمت نشد که اصلاً پشت ضربه پنالتی بروم. متأسفانه در ضربات پنالتی کمی شانس هم دخیل است. شاید اگر پنالتی میلیچ که وسط زده شد به رادوشویچ می‌خورد خیلی شرایط عوض می‌شد، اما قشنگی فوتبال به همین اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی است.

من یا ترابی هم جای احمد پنالتی می‌زدیم شاید خراب می‌شد

احمد نوراللهی هم کم برای این تیم پرسپولیس زحمت نکشیده است. او یکی از ارکان اصلی قهرمانی‌های پرسپولیس در سال‌های اخیر بوده است. نباید به خاطر یک پنالتی زحمات چند ساله این بازیکن زحمتکش فراموش شود. شاید اگر من یا مهدی ترابی هم ضربه پنالتی اول را می‌زدیم خراب می‌شد. همین که جگرش را داشت و پشت ضربه پنالتی اول ایستاد خیلی حرف است.

هوادار نیستند، هوادارنما هستند

متأسفانه شنیدم پس از دربی برخی افراد به پیج شخصی مربیان پرسپولیس حمله کرده و از الفاظ نامناسبی استفاده کردند. این افراد به نظر من هوادار پرسپولیس نیستند بلکه هوادارنما هستند. همین پرسپولیس با این کادر فنی توانست چهار هفته قبل از پایان لیگ قهرمان لیگ برتر شود. رکورد بیشترین امتیاز در لیگ برتر را هم با همین مربیان شکستیم و حالا رسم مردانگی نیست که آن‌ها سیبل شوند. اگر باختیم همه مقصریم و پرسپولیسی‌های با معرفت مثل کوه پشت آقایحیی و کمک‌هایش می‌ایستند.

آبی‌ها خوش باشند تا دربی بعدی...

به هر حال این برد هم مبارک استقلالی‌ها باشد، اما همه می‌دانند جام حذفی جام شگفتی‌هاست. تیم‌هایی که موفق به شکست تیم‌های بزرگ شوند شگفتی‌ساز لقب می‌گیرند و از این دست اتفاقات هم در فوتبال دنیا زیاد می‌افتد. این آخرین دربی نبود و دربی باز هم ادامه دارد. استقلالی‌ها حق دارند با این برد خوش باشند و نوش جان‌شان! چه شکلی و چه جوری بردند هم مهم نیست. این هم مهم نیست تا دقیقه ۹۲ ما برنده بودیم و الان آن‌ها برنده شدند؛ آبی‌ها خوش باشند تا دربی بعدی! ما هم باید خودمان را برای آینده و دربی و بازی‌های بعدی آماده کنیم.

شکست در دربی بهترین تلنگر برای قهرمانی لیگ بیستم بود!

من هم ۲۴ ساعت سخت را پس از ضربات پنالتی و دربی پشت سر گذاشتم، اما به قضیه جور دیگری نگاه می‌کنم. به نظرم این حذف شدن در دربی بهترین تلنگر برای لیگ بیستم بود. ما بازیکنان پرسپولیس قوی‌تر از قبل برمی‌گردیم و جبران می‌کنیم. این خط و این هم نشان!

پرسپولیس نباید بازنده فصل نقل و انتقالات باشد

من به کادر فنی پرسپولیس حق می‌دهم نگران فصل نقل و انتقالات باشند. بازیکنان ما بهترین هستند و بهترین پیشنهادات را دارند. این بچه‌ها حق دارند بهترین قراردادها را هم ببندند و غیرت و تعصب خودشان را هم در گذشته نشان داده‌اند. باشگاه اول باید این بچه‌ها را نگه دارد و بعد خریدهای خوبی برای تقویت تیم داشته باشد. پرسپولیس بهترین تیم ایران است و نباید بازنده فصل نقل و انتقالات باشد. این یک مطالبه درست از سوی مربیان، هواداران و حتی بازیکنان پرسپولیس است و امیدوارم مدیران گوش شنوایی داشته باشند.

هواداران واقعی پرسپولیس از گل‌محمدی حمایت کنند

من می‌دانم پرسپولیسی‌ها ناراحت هستند. می‌دانم تحمل شکست خیلی سخت است، اما شما کدام تیم را در دنیا سراغ دارید که نباخته باشد؟ رئال‌مادرید و زیدان به منچسترسیتی و گواردیولا باختند. گواردیولا و سیتی در کمال شگفتی مقابل لیون شکست خوردند یا اینکه بایرن‌مونیخ تیم بارسلونا را ۸ تایی کرد! فوتبال همین است. هیچ تیمی نمی‌تواند همیشه برنده باشد، اما مهم این است که هنگام باخت انسجام و وحدت خود را ازدست ندهیم. این پرسپولیس و آقای گل‌محمدی الان بیشتر از هر زمان دیگری به حمایت هواداران نیاز دارند. زمان برد که همه خوشحال هستند. هنگام شکست باید همه پشت هم باشند و کمک کنند تیم دوباره برخیزد و برای قهرمانی و موفقیت خیز بردارد. به عنوان یک پرسپولیسی از هواداران واقعی می‌خواهم از کادر فنی حمایت کنند که البته این کار را انجام خواهند داد.