به گزارش افکارنیوز،

همه می‌دانند که احسان حاج‌صفی نقش پررنگی در موفقیت‌های این فصل تراکتور ایفا کرد و نشان داد مؤثرترین بازیکن این تیم محسوب می‌شود. حاج‌صفی به همین دلیل مورد توجه چند باشگاه خارجی و داخلی قرار گرفته اما هنوز مشخص نیست برای فصل بعد پیراهن چه تیمی را بر تن خواهد کرد.

اخبار ورزشی- احسان حاج‌صفی همچنین عملکرد درخشانی در فینال جام حذفی ارائه کرد اما نکته اصلی درباره او مصاحبه‌ای است که بعد از بازی انجام داد. ستاره خط هافبک تراکتور که یک پاس گل داد و نقشی پررنگ در قهرمانی تیمش ایفا کرد، در پایان بازی صحبت‌های جالبی را مطرح کرد و گفت که حاضر نیست در هیچ تیم ایرانی دیگری به جز تراکتور بازی کند. او که سه سال سابقه بازی در این تیم را در دو مقطع دارد، با این صحبت‌ها توجه بسیاری از هواداران تیم تبریزی را هم به خود جلب کرد.

حاج‌صفی در این بازی با پاس گل زیبایش اشکان دژاگه را صاحب موقعیت کرد و اشکان نیز به خوبی قدر این پاس را دانست تا تراکتور گل دوم را هم بزند. در این صحنه هافبک چپ پا با پاسی عمقی زمینه‌ساز گلی شد که بدون قدرت بدنی دژاگه میسر نمی‌شد. این یازدهمین تأثیر حاج‌صفی روی گل‌های تراکتور بود که او را مؤثرترین بازیکن این فصل تی‌تی‌ها نگه داشت. حاج‌صفی در این فصل ۳۰ دریبل زد و موقعیت‌های بسیاری ساخت و با گل‌زنی در بازی‌های مهم نظیر پرسپولیس، نقش پررنگی در کسب سهمیه آسیایی داشت.

احسان که بعد از بازی با خوشحالی صحبت می‌کرد، گفت: «یک سال دیگر با تراکتور قرارداد دارم و اگر قرار باشد در ایران بازی کنم مطمئن باشید در تبریز بازی خواهم کرد. قرار است نشستی را با مسئولان باشگاه برگزار ‌کنیم تا ببینیم تکلیف چه می‌شود. با توجه به اینکه بازیکن باشگاه تراکتور هستم، مسئولان باید درباره آینده‌ام تصمیم بگیرند.»

کاپیتان تیم ملی و تراکتور این جمله را در حالی مطرح کرد که از استقلال و سپاهان به عنوان مشتریان جدی وی نام برده می‌شد. آبی‌ها به خصوص در شبکه‌های اجتماعی و صفحه‌های هواداری به استقبال این انتقال رفتند و با توجه به احتمال جدایی او از تراکتور، حضورش را قریب‌الوقوع دانستند. سپاهان، تیم سابق احسان حاج‌صفی نیز پس از جدایی سعید آقایی نیاز مبرمی به بازیکنی چپ پا دارد. همچنین باتوجه به پایگاه اجتماعی حاج‌صفی، تجربه بالا و سابقه زیاد این بازیکن در اصفهان، سپاهانی‌ها امید داشتند که با خرید این ستاره گامی بلند در مسیر قهرمانی بردارند. به خصوص که محرم نویدکیا، دوست و همبازی سابق حاج‌صفی نیز در آستانه سرمربی‌گری سپاهان قرار دارد و همین مسأله می‌توانست راه را برای بازگشت احسان به اصفهان هموار کند اما انگار کاپیتان تیم ملی تصمیم دیگری گرفته است.

حالا اما مقصد حاج‌صفی از بین تراکتور و تیمی خارجی انتخاب خواهد شد و این شاید یک اتفاق تلخ برای دیگر تیم‌های ایرانی باشد. از دست دادن بازیکنی که در آخرین بازی فصل شش کنش دفاعی، یک دریبل موفق، یک پاس گل و دو شوت را ثبت کرد و به قهرمانی تیمش یاری رساند می‌تواند یک موضوع منفی برای این باشگاه‌ها قلمداد شود.

حالا مأموریت جدید تیم مدیریتی و مالکیتی تراکتور در جلسه با حاج‌صفی این است که ستاره ۳۱ ساله را حفظ کنند؛ ستاره‌ای بی‌نظیر در فوتبال ایران که تی‌تی‌ها برای موفقیت در لیگ بیستم و لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۲۱ نیاز مبرمی به او دارند. هر چند به نظر می‌رسد حاج‌صفی تصمیم خود را گرفته و قرار است به زودی پیراهن یک باشگاه خارجی را بر تن کند.

در این مدت چند پیشنهاد خارجی از یونان و بلژیک به دست حاج‌صفی رسیده اما حالا یک سایت خبری از درخواست قطری‌ها برای جذب او پرده برداشته است. سایت «metrosport» یونان خبر داد احسان حاج‌صفی که آخرین بازی‌اش برای تراکتور را در این فصل انجام داد با باشگاه آریس سالونیکا توافق شفاهی انجام داده اما در این میان یک باشگاه قطری پیشنهاد وسوسه‌انگیزی به او ارائه داده است. البته به نظر نمی‌رسد این بازیکن توافق شفاهی خود را با آریس زیرپا بگذارد اما آخرین خبر اینکه حاج‌صفی به دنبال بازگشت به یونان است و به همین دلیل احتمالاً پیشنهاد بالای تیم قطری را رد خواهد کرد.