به گزارش افکارنیوز،

 با سپهر حیدری پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص وضعیت این باشگاه در آستانه لیگ قهرمانان آسیا ، بازیکنان جذب شده و همچنین جدایی مهدی ترابی گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید.

در مورد خرید‌های جدید پرسپولیس چه نظری دارید؟
اخبار ورزشی- به نظرم کادر فنی پرسپولیس و شخص یحیی گل‌محمدی بر اساس نیاز‌های تیم دست به خرید زد و بازیکنان خوبی جذب شدند. حامد لک، سعید آقایی، عیسی آل‌کثیر و احسان پهلوان همگی جزو بهترین‌های لیگ بودند و قطعاً می‌توانند در پرسپولیس موفق باشند.

شما با احسان پهلوان در ذوب‌آهن همبازی بودید؛ به نظرت این بازیکن می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد؟
بله شما شک نکنید. احسان هم پسر بسیار خوبی است و هم توانایی فنی بالایی دارد. من در ذوب‌آهن با احسان همبازی بودم و می‌دانم چه فوتبالیست باکیفیتی است. قطعاً او می‌تواند در پرسپولیس موفق شود.

پرسپولیس می‌تواند در لیگ قهرمانان از گروهش بالا برود؟
با توجه به تقویت تیم و انگیزه بالای بچه‌ها قطعاً پرسپولیس پتانسیل صعود را دارد. امیدوارم چند مهره کلیدی تیم هم حفظ شوند تا با تمام قوا راهی بازی‌های آسیایی شویم.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های هواداران جدایی علیپور از پرسپولیس است؛ نظر شما چیست؟
هواداران حق دارند نگران باشند، چون علی فوق العاده مهره مؤثری برای پرسپولیس است. علیپور بار‌ها طی سال‌های اخیر تعصب و علاقه اش را به پرسپولیس نشان داده و مطمئنم هم خودش دوست دارد بماند و هم باشگاه به راحتی چنین بازیکن با کیفیتی را از دست نمی‌دهد.

در مورد جدایی ترابی چه نظری دارید؟
خب به نظرم مدیران قبلی که چنین گافی دادند و چنین قراردادی بستند باید بیایند و پاسخگوی هواداران باشند و جواب پس بدهند. مهدی جزو بهترین ما به حساب می‌آید و حضورش قطعاً می‌توانست برای تیم مؤثر باشد، اما در کنار همه این مسائل ما بازیکنان با کیفیتی داریم که می‌توانند جای ترابی را پر کنند.

بعد از دربی اخیر بعضی از استقلالی‌ها برای کری خواندن ۶ نشان می‌دادند؛ در این مورد چه صحبتی دارید؟
بله دیدم و برایشان تأسف خوردم، اما باید بگویم آن ۶ تایی که در ۹۰ دقیقه خوردند تا ابد می‌ماند و پاک‌شدنی نیست. تا ابد این حسرت با استقلالی‌ها خواهد ماند و هیچ وقت به آن نمی‌رسند. یک بچه ۵ ساله هم می‌فهمد که پنالتی‌ها را جزو گل‌های زده حساب نمی‌کنند و دربی ٢-٢ به پایان رسید و حتی این بازی برد هم برایشان در تاریخ حساب نمی‌شود. فکر می‌کنم با چند پنالتی همه اعداد را مال خود کنند ولی ما فقط به این حرف‌ها می‌خندیم. شاید باورتان نشود، اما چند نفر به من ١٠ نشان می‌دادند. فکر می‌کنم این عده صحنه آهسته پنالتی‌ها را هم گل حساب می‌کردند. نکته جالب‌تر اینکه استقلالی‌ها خودشان تا حالا چند بار در ضربات پنالتی ٦تایی شدند که یک بارش با همین آقایحیی بود!