به گزارش افکارنیوز،

محسن فروزان درباره بازگشت خود به مسابقات لیگ برتر فوتبال پس از یک دوره محرومیت اظهار داشت: از ابتدای فصل محروم نبودم. چون قرارداد سه ساله با باشگاه تراکتور داشتم، باید نیم‌فصل بیرون از میادین می‌ماندم و در نیم‌فصل دوم به تیم دیگری منتقل می‌شدم. به‌جز یک ماه از سال گذشته که همه می‌خواستند تحقیق کنند و حق را به حقدار بدهند، دیگر محروم نبودم.

در نهادهای داخلی و خارجی سربلند بیرون آمدم
اخبار ورزشی- وی با بیان اینکه مسئولان اتفاقات سال گذشته را معمولی نمی‌دانستند، تصریح کرد: قانون فیفا این است که باید نیم‌فصل قرارداد می‌بستم و منتظر صدور رأی دادگاه می‌ماندم، اما مجبور شدم کار برعکس را انجام دهم و برای انتقال به تیمی باید رأی دادگاه می‌آوردم. گفتند برای صدور کارت بازی هم باید رأی دادگاه ارائه می‌کردم که دادگاه و چند ارگان نظارتی هم به سود من رأی دادند. خوشبختانه در نهادهای داخلی و همچنین کمیته صیانت کنفدراسیون فوتبال آسیا، سربلند بیرون آمدم.

پس از 15 ماه به میادین برگشتم و بهترین دروازه‌بان هفته شدم
دروازه‌بان فصل گذشته تیم فوتبال پارس جنوبی جم درباره بازگشتش به میادین با پیراهن این تیم خاطرنشان کرد: پس از 15 ماه به میادین برگشتم و از نگاه کارشناسان و رسانه‌ها، بهترین دروازه‌بان هفته (مقابل استقلال) شدم. امسال انگار اوج بدشانسی من بود. یک هفته بعد بازی کردم، اما مصدوم شدم و سه هفته لیگ را از دست دادم. به خاطر این غیبت سه هفته‌ای، در هفته آخر هم که بازی مرگ و زندگی بود هم نتوانستم بازی کنم. متأسفانه در این مسابقه شکست خوردیم و تیم سقوط کرد.

افاضلی هزینه تست کرونا و بنگر پول باند و چسب تیم را می‌داد
محسن فروزان درخصوص مشکلات مالی باشگاه پارس جنوبی جم گفت: این مشکلات در کل فصل وجود داشت. فراز کمالوند از ابتدای فصل زحمات زیادی کشید و بعد تیم را تحویل داد. اوج مشکلات مالی در زمان هومن افاضلی بود که ریالی پول به تیم تزریق نمی‌شد. کار به جایی رسیده بود که افاضلی هزینه تست کرونا را از جیبش پرداخت کرد و محسن بنگر هم پول باند و چسب تیم را می‌داد. با این روش نمی‌شود تیمداری کرد. 10 میلیارد تومان پرداخت کرده بودند که مسئولان استانی این پول را به ما نمی‌دادند. اینقدر این پول پرداخت نشد که آخر تیم سقوط کرد.

آه و ناله بازیکنان مصدوم پشت تیم ماند
وی با بیان اینکه بخشی از پول پرداخت‌شده به حساب باشگاه رسید که آن هم درست تقسیم نشد و حق به حقدار نرسید، به تسنیم گفت: بازیکنانی چون میلاد باقری و مگنو باتیستا که رباط صلیبی آنها پاره شده بود، حق‌شان بود که به پول خود برسند. حق این بازیکنان را ندادند و آه و ناله آن پشت تیم ماند. در نیم‌فصل چهار بازیکن بودیم که به پارس جنوبی آمدیم و قرار بود 50 تا 60 درصد از قراردادهای خود را دریافت کنیم. با این حال دوستانی در باشگاه به دنبال پول خودشان بودند و با ارتباطاتی که داشتند، باعث شدند بیشتر از 10 درصد پول نگیریم.

 

مدیران ضعیفی به پارس جنوبی آمدند، سقوط تیم فنی نبود
دروازه‌بان پارس جنوبی جم با انتقاد از مدیریت ضعیف این باشگاه اظهار داشت: ماساژورها پولی نگرفتند و نمی‌دانم چگونه هزینه زندگی خود را تامین می‌کنند. مدیران ضعیفی به باشگاه پارس جنوبی آمده بودند. پارس جنوبی سقوط کرد و من به خاطر مردم جم که خیلی خونگرم و دوست‌داشتنی هستند، ناراحت شدم. دلم به حال این هواداران می‌سوزد که با پارس جنوبی لذت می‌بردند و یک هفته زندگی آنها تحت تأثیر پیروزی یا شکست تیم قرار می‌گرفت. سقوط پارس جنوبی مدیریتی بود، نه فنی. موقعی که باشگاهی پول ندارد مسئله‌ای نیست، اما وقتی چنین پولی در حساب آقایان وجود دارد و پرداخت نمی‌شود، نشان می‌دهد آقایان نمی‌خواستند تیم در لیگ برتر بماند.

بازیکنان جذب‌شده پارس جنوبی در نیم‌فصل همه اسم و رسم‌دار بودند
فروزان درخصوص اینکه گفته شد بازیکنان بی‌کیفیتی در نیم‌فصل به پارس جنوبی آمدند، تصریح کرد: بازیکنانی که نیم‌فصل به تیم آمدند، همگی اسم و رسم‌دار بودند و نمی‌دانم چه کسی این حرف را زده است. بازیکنانی که نیم‌فصل به پارس جنوبی آمدند، کار را برای تیم درآوردند و این صحبت‌ها درست نیست.

600 میلیون از دو سال پیش طلب دارم، شکایت می‌کنم و پولم را می‌گیرم
وی در مورد دریافتی خود از باشگاه پارس جنوبی جم خاطرنشان کرد: 10 درصد از پولم را گرفتم، اما اعتراضی نکردم. تیم در رده‌های پایانی جدول بود و دوست نداشتم حاشیه‌ای ایجاد شود تا پارس ضربه بخورد. شکایت می‌کنم و این پول را می‌گیرم،‌ اما دوست نداشتم حاشیه‌ای از جانب من باعث شود پارس جنوبی لطمه بخورد. 600 میلیون تومان از دو سال پیش از پارس جنوبی طلب دارم که آن زمان دلار سه هزار تومان بود. رأی این پرونده صادر شده و جلوی جذب بازیکن جدید پارس جنوبی را گرفتم.

چهار پیشنهاد از تیم‌های ثروتمند دارم
بازیکن فصل گذشته پارس جنوبی درباره وضعیت خود در لیگ بیستم گفت: چهار پیشنهاد از تیم‌های خوب و ثروتمند دارم. چون نیم‌فصل اول سال گذشته از میادین دور بودم، می‌خواهم امسال تصمیم خوبی بگیرم. مربیان تیم‌هایی که به من پیشنهاد داده‌اند مشخص نیست و دوست دارم مربی این تیم‌ها معلوم شود و بعد تصمیم بگیرم.

 

تماس مستقیمی از استقلال با من گرفته نشده است
فروزان در پاسخ به این پرسش که آیا باشگاه استقلال به او پیشنهادی ارائه کرده است یا خیر گفت: استقلال خانه اول و آخر من است و همیشه گفته‌ام که سرباز استقلال هستم. دوست دارم استقلال به شرایط روحی خوبش بازگردد و من هم دوباره حضور در این تیم را تجربه کنم. امیدوارم استقلال با شرایط آرمانی خود در لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود و به آرامش برسد. فعلاً باشگاه استقلال تماس مستقیمی با من نگرفته است. با این حال به تمرینات خودم ادامه می‌دهم و در یکی دو هفته اخیر، تصمیم نهایی را می‌گیرم.

اگر استقلال اسماعیلی‌فر را می‌خواست، به او می‌گفتم به این تیم برود
وی در مورد اینکه در فضای مجازی که از دانیال اسماعیلی‌فر بابت انتخاب سپاهان تشکر کرد و اینکه گفته شد استقلال هم در میان باشگاه‌های خواهان این بازیکن بوده است، اظهار داشت: دانیال از دوستان صمیمی من و بازیکنی بسیار خوب و باکیفیت است. او از من پرسید به چه تیمی بروم که به نظرم سپاهان بهترین گزینه بود. به اسماعیلی‌فر گفتم اگر جای تو بودم به این تیم می‌رفتم که به حرفم گوش داد. با این حال دانیال عاقل و بالغ است و خودش تصمیم نهایی را گرفت. در آن زمان، استقلال جزو تیم‌های خواهان او نبود که اگر بود، می‌گفتم به استقلال برود. شاید استقلال بعد از آن مشاوره به اسماعیلی‌فر پیشنهاد داد. شاید هم پیش از آن پیشنهادی از استقلال دریافت کرده بود که نمی‌دانستم چنین پیشنهادی دارد یا خیر.

تراکتور نبرد، استقلال باخت
دروازه‌بان پیشین استقلال درخصوص هفته پُرحاشیه این تیم و شکست آبی‌ها مقابل تراکتور در فینال جام حذفی تصریح کرد: تراکتور این بازی را نبرد، بلکه استقلال باخت. استقلال سه گل در نیمه اول خورد و تراکتور هم به‌جز گل دیگر موقعیتی نداشت. استقلال در نیمه دوم دو بار گلزنی کرد، دو بار به تیر دروازه زد و یک توپ را هم مدافعان تراکتور از خط دروازه بیرون کشیدند. کل بازی در اختیار استقلال بود و این تیم سوار بر بازی بود.

استقلال نباید لیگ قهرمانان آسیا را از دست بدهد
فروزان با بیان اینکه حاشیه‌های هفته گذشته روی نتیجه نگرفتن استقلال موثر بود، خاطرنشان کرد: ای کاش این اتفاقات رخ نمی‌داد تا استقلال با آرامش وارد مسابقه می‌شد و قهرمانی را به دست می‌آورد. حیف بود این قهرمانی از دست استقلال پرید، اما از مردم می‌خواهم آرامش را به باشگاه برگردانند تا مدیران استقلال در آرامش، تصمیم درستی بگیرند. تیم دو هفته دیگر در لیگ قهرمانان آسیا به میدان می‌رود و حالا که جام حذفی را از دست داده‌ایم، نباید آسیا را از دست بدهیم.