به گزارش افکارنیوز،

محمد پنجعلی درباره فعالیت باشگاه پرسپولیس در فصل نقل‌وانتقالات اظهار داشت: به نظر من خیلی خوب بود و اتفاقات خوبی رخ داد. الان بچه‌ها برای آسیا حاضر می‌شوند و خیلی خوب تیم جمع شد. فقط حاشیه کوچکی به وجود آمد که خدا را شکر خیلی زود برطرف شد. فکر می‌کنم تقریباً تمام خواسته‌های کادر فنی برآورده شد. 

اخبار ورزشی- وی با بیان اینکه «امیدواریم پرسپولیس با نفرات جدید در لیگ قهرمانان آسیا هم خوش بدرخشد.»، خاطر نشان کرد: این خیلی خوب است که نفرات خوبی جذب شده‌اند. همه آنها بازیکنانی بودند که بهترین‌های لیگ به حساب می‌آمدند.

پیشکسوت پرسپولیس راجع به جدایی مهدی ترابی و علی علیپور یادآور شد: این جدایی‌ها اجتناب‌ناپذیر است. بچه‌هایی که به تیم اضافه شده‌اند سال بعد در تیم جا می‌افتند و جای آنها (علیپور و ترابی) را پر می‌کنند. همیشه این رفت و آمد‌ها بوده است. 18 سال در پرسپولیس بازی کردم، اما الان دیگر آن زمان گذشته و بازیکنان بعد از دو سه سال یا حتی شش ماه جابه‌جا می‌شوند. مردم نباید ناراحت شوند و فقط باید حمایت کنند تا تیم در آرامش کار کند. کار در آسیا متفاوت است و تیم‌ها حرفه‌ای هستند، ولی با آرامش می‌توان خوب نتیجه گرفت. 

مدافع پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به اینکه گفته می‌شود ترابی می‌توانست قراردادش را یکطرفه فسخ نکند تا باشگاه در ازای دریافت پول، رضایت‌نامه‌اش را صادر کند، گفت: این حرف درست است و همه الان این صحبت را می‌کنند. این اتفاق اگر واقعیت داشته باشد کار نادرستی بوده است، چون ترابی با اینکه سال‌ها در این فوتبال بوده است، اما در پرسپولیس ترابی شد.

وی اضافه کرد: من هم در پرسپولیس به محمد پنجعلی تبدیل شدم. پرسپولیس طرفدار دارد و هرکس به این تیم‌ می‌آید از همه نظر ارتقا و محبوبیت پیدا می‌کند. بازیکنانی که در پرسپولیس رشد می‌کنند باید این خدمت باشگاه و هواداران را در نظر بگیرند و جبران کنند. چون این بازیکنان در پرسپولیس هم پول گرفتند، هم ارتقا پیدا کردند و محبوب شدند و وقتی می‌خواهند جدا شوند، باید جبران کنند. 

پنجعلی راجع به جذب حامد لک و وضعیت دروازه پرسپولیس نیز تصریح کرد: لک از گلرهای خوب لیگ بوده است. تیم با بیرانوند هماهنگ شده بود، ولی لک هم قطعاً با تیم هماهنگ می‌شود و می‌تواند منشاء خدمات زیادی باشد.

 وی راجع به اینکه یحیی گل‌محمدی در تمرین روز گذشته پرسپولیس با گلایه از وضعیت تیم اعلام کرده بعد از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا استعفا خواهد کرد، اظهار داشت: اعتقاد من این است که خود یحیی هم مشکلات موجود را درک می‌کند. او در پرسپولیس و تیم ملی سال‌ها کاپیتان بوده و مشکلات زیادی را دیده است، اما الان تیم فقط نیاز به آرامش دارد، چون بازی‌ها در آسیا سخت است و همه تیم‌ها حرفه‌ای هستند. ان‌شاءالله یحیی با تیم به آسیا می‌رود و برمی‌گردد و به کارش ادامه می‌دهد. الان فقط باید تیم حمایت شود. دشمن فعلی پرسپولیس هیاهو و حاشیه است که باید از آن دوری کنیم تا ببینیم بعد از بازی‌ها چه پیش می‌آید. 

 کاپیتان سابق پرسپولیس راجع به اینکه یحیی گل‌محمدی از عملکرد ضعیف باشگاه در نقل‌وانتقالات دلخور است، گفت: در چهار دوره گذشته هم این مشکلات مدیریتی را داشته‌ایم. قراردادهایی در این مدت بسته و بند‌هایی آورده شده است که بازیکن یکطرفه به نفع خودش فسخ می‌کند. این برای فوتبال ما مصیبت است. 

وی با اشاره به بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی پرسپولیس در زمان برانکو، یادآور شد: فوتبال‌مان عقب است، ممکن است به طور موردی یک تیم‌ بتواند از ایران در آسیا نتیجه بگیرند، اما این دلیل نمی‌شود وضعیت این فوتبال را نادیده بگیریم. شرایط برانکو خاص بود و توانست با تمام مشکلات موجود نتیجه بگیرد. آن زمان همه حمایت کردند تا نتایج خوبی گرفته شد. الان هم همه باید حمایت کنند.

پنجعلی در پایان تأکید کرد: از مسئولان نظارتی می‌خواهم عملکردها را بررسی کنند و اگر مدیران قبلی تخلفی کردند این را به مردم اعلام کنند. فرقی نمی‌کند در باشگاه پرسپولیس، فدراسیون فوتبال یا باشگاه‌های دیگر، هر مدیری که خلاف کرده باید نامش اعلام شود. باید مشخص شود مدیریت‌ها در قرارداد‌ها چه کرده‌اند.