به گزارش افکارنیوز،

طبق اعلام جمشید نورشرق، رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، ۱۱ باشگاه لیگ برتری و ۲ تیم سقوط کرده به لیگ دسته اول، به علت تعهد نداشتن به دیون قطعی خود در این کمیته، از جذب بازیکن در پنجره نقل و انتقالاتی محروم هستند و نمی‌توانند قرارداد بازیکنان جدید خود را در سازمان لیگ ثبت کنند.

اخبار ورزشی- این محرومیت‌ها از فصل نقل و انتقالات داخلی است و باشگاه پرسپولیس می‌تواند از بازیکنان خود در آسیا استفاده کند. محرومیت پرسپولیس با محرومیت استقلال متفاوت است. برخی از تیم‌ها از جمله استقلال و شهرخودرو به علت احکام انضباطی از سوی فیفا محروم شده اند.

تیم‌های ذوب آهن، پیکان، فولاد خوزستان، نفت مسجد سلیمان، سایپا، ماشین سازی، شاهین شهرداری بوشهر، پرسپولیس، استقلال، شهرخودرو، نساجی، تراکتور و پارس جنوبی، ۱۳ تیمی هستند که به علت متعهد نبودن به احکام این کمیته، حق ثبت قرارداد بازیکنان خود را ندارند و پنجره نقل و انتقالات این تیم‌ها بسته است.

البته پرسپولیس در این بین به صورت موقت و فقط برای لیگ قهرمانان آسیا اجازه ثبت قرارداد دارد. البته این موضوع فقط مربوط به آسیا است و اجازه استفاده از بازیکنان جدید خود را در لیگ برتر ندارد.