به گزارش افکارنیوز،

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره آغاز کار تیم در لیگ قهرمانان آسیا و شرایط تیم صحبت کرد.

اخبار ورزشی- گل‌محمدی درباره شرایط تیم در آستانه دیدار با التعاون گفت: می‌دانم که هواداران برای شروع بازی‌ها و شنیدن اتفاقات خوب منتظر هستند و امیدوارم که این اتفاق هم بیفتد. بعد از نقل و انتقالات تمرینات را شروع کردیم. یک بازی تدارکاتی هم انجام دادیم با بازیکنان قدیمی و جدید. سعی کردیم تمرینات تاکتیکی خوبی را پشت سر بگذاریم و خودمان را برای مسابقات آماده کنیم. با توجه به جابجایی‌ها سعی کردیم تمرینات بر اساس هماهنگی بیشتر باشد و اینکه به آمادگی بدنی برسیم. فرصت خیلی کم بود، ولی بازیکنان با انگیزه بالایی تمرین کردند و روحیه خیلی خوبی در تیم وجود دارد. از عملکرد بچه‌ها در تمرین هم راضی هستم و امیدوارم هماهنگی‌ها به تدریج بیشتر هم بشود. بعضی‌ها بخاطر شرایط التعاون در لیگ عربستان آن‌ها را تیم ضعیفی قلمداد کرده‌اند، اما این تیم با ۶ امتیاز صدرنشین است.

برای کسب سه امتیاز مقابل التعاون به میدان می‌رویم

او درباره ارزیابی اش از پرسپولیس افزود: آن‌ها بعد از شروع مجدد لیگ‌شان بعد از کرونا نتایج خوبی کسب نکردند. بازی‌هایی که ما از التعاون دیدیم با نتایجی که گرفتند متفاوت بود. خیلی از بازی‌ها می‌توانستند ببرند، ولی گل می‌خوردند و بعد به مشکل نتایج بد خوردند. در کل تیم خوبی هستند که دوندگی بالایی دارند. اخیرا بازیکنان خارجی خوبی به این تیم اضافه شده‌اند. یک مهاجم برزیلی و یک مدافع استرالیایی به این تیم آمده‌اند و در کل ۸-۷ بازیکن خارجی خوب داشتند که نام ۴ بازیکن را رد کرده‌اند. بازی‌های خوبی در گروه ما انجام داده‌اند. صدرنشین گروه هستند، ولی انگیزه بازیکنان ما خیلی بالاست و مطمئنا برای کسب سه امتیاز مقابل این به میدان می‌روند. خودم خیلی دلم روشن است که نتایج خوبی بگیریم.

گل‌محمدی: فرصت کمی برای هماهنگی داشتیم/ بازیکنان ما از جان مایه می‌گذارند

گل محمدی خاطرنشان کرد: نگرانی من بیشتر بخاطر هماهنگی بازیکنان است. ما بازیکنانی مثل ترابی و علیپور را از دست دادیم که در لیگ و آسیا روی هم ۴-۲۳ گل زده بودند و بالای ۱۰ پاس گل داشتند که تاثیرگذاری بالایی است. بازیکنان جدید ما هم بسیار خوبند، اما تعداد تمرینات کم بوده است. باید به آن‌ها اعتماد کنیم و فرصت دهیم. از هواداران می‌خواهیم که مثل همیشه حمایت کنند و انرژی مثبت بدهند. این تیم بازیکنان بزرگی دارد که از سال‌های قبل در این تیم بوده‌اند. برگ برنده ما در تیم‌مان حضور بازیکنانی است که تجربه حضور در فینال را هم دارند و در زمان برانکو با سختی‌های فراوان توانستند به آن مرحله برسند و کار بزرگی را انجام دادند. این موضوع خیلی می‌تواند به کمک ما بیاید. این تغییرات در هر تیمی ممکن است وجود داشته باشد، اما باید به آن‌ها فرصت داده شود. امیدوارم شرمنده هواداران نشویم و در این وضعیت مخصوصاً شرایط اقتصادی، چیزی که می‌تواند مثل یک هدیه برای هواداران ما باشد این است که ببینند بازیکنان ما با تمام وجود تلاش میکنند و هرچه در توان دارند می‌گذارند.

بازیکنان ما بارها تعصب و غیرت خود را به اثبات رسانده اند

او درباره شناختش از تیم های عربستانی گفت: ما یک ماموریت داریم و آن هم اینکه با تمام تلاش و تمرکز باید در زمین حاضر شویم و بجنگیم برای نتیجه دلخواه خودمان. اگر بخواهیم به حاشیه‌ها فکر کنیم وظایف خودمان را خصوصا در بحث فنی فراموش می‌کنیم و کارمان سخت می‌شود. نباید به حواشی توجه کنیم. درست است که تیم حریف از امکانات فوق العاده‌ای برخوردار است. آن‌ها پول دارند و تجهیزات کاملی در بخش فوتبال را در اختیار خواهند داشت و در این خصوص مشکلی ندارند، ولی ما یک چیزی داریم و آن تعصب و غیرتی است که بار‌ها به نمایش گذاشته‌ایم. نمی‌گویم که آن‌ها این تعصب را ندارند، ولی بازیکنان ایرانی در این بخش، بار‌ها ثابت کرده اند که این امکانات راه موفقیت قاطع نیست.

گل‌محمدی: فرصت کمی برای هماهنگی داشتیم/ بازیکنان ما از جان مایه می‌گذارند

گل محمدی ادامه داد: من در این شرایطی که وجود دارد به این بازیکنان ایمان دارم، باور دارم و فکر می‌کنم آن‌ها با عملکرد خوبشان بتوانند خواسته ما و هواداران را به نمایش بگذارند. در هر صورت در بحث پخش زنده و بازی‌هایی که می‌توانست در ایران و جلوی هواداران انجام شود، باید بگویم که بخش بزرگی از انرژی پرسپولیس ، هواداران هستند. ما باید با الدحیل دو بار در قطر بازی کنیم و از حضور تماشاگران محروم هستیم. آن‌ها هم محروم هستند، اما اگر این بازی‌ها در تهران بود ما عملکرد بهتری داشتیم. ما در قطر مشکلات زیادی داشتیم. بحث گرفتن روادید مشکل بود. هفت عضو تیم روادید نداشتند. مشکلات زیادی در امکانات و سرویس دهی هتل وجود دارد. همه این‌ها را باید بگذاریم کنار و دنبال بهانه نگردیم. این تنها چیزی است که از بچه‌ها خواستیم.

انرژی مثبت هواداران از راه دور به ما می رسد

او افزود: امیدوارم اتفاق خوبی فردا رقم بخورد. محتاج دعای هوادارانمان هستیم. هم در فضای مجازی و هم وقتی با آن‌ها در ارتباط هستیم. درست است که نیستند، اما انرژی مثبت آن‌ها از راه دور به ما می‌رسد. ان شاالله که بتوانیم در این بازی‌ها عملکرد خوبی داشته باشیم.

گل محمدی تصریح کرد: همه ما یک وظیفه داریم که با تمام توانمان با این تیم کار کنیم. پیش از این پرسپولیس با ۱۴ بازیکن تا فینال آسیا رفته بود و این یک افتخار بزرگ برای باشگاه، تیم، مربیان و بازیکنان است که در این تیم کار کرده بودند. دوست دارم که در این شرایط که وجود دارد، بیشتر در خصوص مسائل مثبت و اتفاقات خوبی که افتاده مثل رفتن تیم به فینال صحبت کنیم. اتحاد و همدلی همه مجموعه باشگاه و هواداران و همه آن‌هایی که برای تیم زحمت می‌کشند. دوست دارم این صمیمیت و اعتماد و اتحاد هر چه بیشتر خودش را نشان بدهد.

سال آینده پنجمین قهرمانی را کسب می کنیم

او گفت: وظیفه ما است که در این شرایطی که وجود دارد این اتحاد را بیشتر کنیم. هر کسی یک گوشه‌ای از کار را بگیرد و بر اساس وظیفه خودش قدم بردارد و فکر می‌کنم که تمام این مشکلات حل می‌شود. ان‌شاءالله که روز‌های خوبی ببینیم. من به آینده این تیم امیدوار هستم و خودم به این اعتقاد دارم که رفته رفته بهتر می‌شویم و بازی به بازی بهتر خواهیم شد و سال بعد هم پنجمین قهرمانی را شک نکنید که کسب خواهیم کرد.

گل‌محمدی: فرصت کمی برای هماهنگی داشتیم/ بازیکنان ما از جان مایه می‌گذارند

گل محمدی درباره هواداران گفت: دعا کنند، ما هم تلاش می‌کنیم، می‌جنگیم تا آخرین لحظه. شک نکنند، کسی کم نمی‌گذارد و همه ما با تمام وجود تلاش می‌کنیم و از جانمان مایه می‌گذاریم. من تنها چیزی که از هواداران می‌خواهم این است که برای تیم دعا کنند و انرژی مثبت خودشان را به ما برسانند.

بازیکنان ما حس جنگندگی دارند

او افزود: ما شرایط برابری با تیم‌های دیگر نداریم و امکانات آن‌ها خیلی در سطح بالایی قرار دارد، ولی ما یک چیزی داریم و آن حس جنگندگی است و چیز‌های مثبتی داریم که برای فوتبال ساخته شده است. تعصب و غیرتی است که خصوصا در بازیکنانی که در پرسپولیس کار می‌کنند این را یاد می‌گیرند و وقتی به تیم می‌آیند آموزش می‌بینند. حس خوبی که در هواداران است و انرژی مثبتی که هواداران به پرسپولیس می‌دهند این‌ها در وجود بازیکنان نهادینه می‌شود. هر کسی به پرسپولیس می‌آید فقط به قهرمانی، تعصب و جنگدگی فکر می‌کند. امیدوارم اتفاقات خوبی برای امروز بیفتد و دل هواداران را شاد کنیم.