به گزارش افکارنیوز،

رضا جباری هافبک پیشین تیم فوتبال پرسپولیس قبل از شروع دیدار این تیم مقابل التعاون عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا به ما گفت: «این دیدار می‌تواند بزرگترین چالش ممکن برای تیم ما باشد. التعاون هم صدرنشین است و هم تیم قدرتمندی به حساب می‌آید. بدون تردید از بین نمایندگان ایران، عربستان و قطر باید دو نماینده به مرحله بعدی برود و هر تیمی که برنده بازی‌های رودررو شود، صعود می‌کند. از این‌رو، اگر پرسپولیس مقابل التعاون هر ۶ امتیاز ممکن را دشت کند، راه صعودش هموار می‌شود. غیر از این باشد، فکر نمی‌کنم نماینده امارات شانس زیادی برای صعود ببیند و پرسپولیس هم نمی‌تواند به مرحله بعد برود، چون در دو هفته ابتدایی، شروع خوبی نداشت.»

اخبار ورزشی- او اضافه کرد: «یحیی گل‌محمدی مربی باهوشی است و توانایی‌های فنی بالایی دارد. باید به او اعتماد کنیم، اما مهم‌تر این است که درک کنیم کادر فنی فقط داخل رختکن همراه بازیکنان است و باقی اتفاقات باید توسط خود بازیکنان رقم بخورد. من امیدوارم برای دیدار مقابل التعاون، اتفاقات خوب فنی از سوی بازیکنان پرسپولیس رقم بخورد. بالاخره آن‌ها در این سال‌ها، تجربیات خوبی دشت کرده‌اند.»

جباری ادامه داد: «لیست یحیی برای حضور در لیگ قهرمانان کامل است، اما باید بدانیم برای این بازی، هافبک‌ها هستند که باید معادلات بازی با التعاون را حل کنند. کادر فنی هم آنالیز درستی داشته باشد تا برای خنثی کردن حریف در زمین از آن استفاده شود. پرسپولیس به شرطی می‌تواند مقابل التعاون به برد برسد که همه بازیکنانش بهترین شرایط ممکن را داشته باشند و کم نیاورند. من فکر می‌کنم هافبک‌های تیم به خصوص نوراللهی، کامیابی‌نیا و بشار رسن، نقش تعیین کننده‌ای در این بازی دارند.»

این پیشکسوت که زمانی شاگرد علی پروین در جمع سرخپوشان بود، در نهایت گفت: «نقش خرید‌های جدید تیم هم از اهمیت بالایی برخوردار است. آن‌ها بازیکنان خوبی هستند به خصوص عیسی آل‌کثیر، علی شجاعی و آرمان رمضانی که باید در خط حمله به تیم کمک کنند. باید ببینیم در زمین بازی چطور کار می‌کنند. امیدوارم این بازیکنان، همان‌هایی باشند که هواداران انتظار دارند.»