به گزارش افکارنیوز،

علی اصغر رواسی در خصوص نامگذاری سالن وزنه‌برداری فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین با نام سیامند رحمان ، اظهار داشت: نام این سالن به نام سیامند نام نهاده شد، کار بسیار مناسب و خوبی از طرف  فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک بود که صورت گرفت. امیدوارم این قبیل کارها برای قهرمانان این مرز و بوم ادامه پیدا کند. البته خیلی دوست دارم که قهرمانامان را در زمان حیات‌شان به آنها رسیدگی کنیم، نه اینکه بعد از فوت‌شان. البته سیامند همیشه در مسابقات نتایج عالی می‌گرفت و او از زمانی که  برای اولین بار در رقابتهای جوانان جهان خوش درخشید تا روزی که جان به جان تسلیم کرد.

وی افزود: امیدوارم توجهات و رسیدگی‌ها در تمام اوقات برای همه قهرمانان باشد. 

سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری کشورمان در مورد آغاز اردوهای ملی‌پوشان این رشته نیز عنوان کرد: امیدوارم از مهرماه و بعد از تایید ستاد مبارزه با کرونا در ورزش اردوی وزنه‌برداران آغاز شود. برنامه اردوها را به فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین و انجمن پاراوزنه‌برداری ارائه کردیم تا تمرینات شروع شود. این برنامه‌ها تا بازیهای پارالمپیک توکیو است.

وی ادامه داد: امیدوارم با پیاده کردن خوب برنامه‌ها باز هم بتوانیم در بازیهای پارالمپیک موفق بشویم و تیم را به جایگاه اصلی خودش بازگردانیم.

رواسی درباره تعداد نفرات دعوت شده به اردو، تاکید کرد: تیم پاروزنه‌برداری شش نفر سهمیه کسب کرده و شش در اردو حاضر خواهند شد البته هنوز تکلیفش مشخص نیست ولی امیدوارم برای حضور او در اردوی تیم ملی نیز کاری کرد.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری با اشاره به اینکه نفرات جایگزین برای شش ملی‌پوش نداریم، گفت: رقابتی برای انتخاب نفرات دیگر وجود ندارد، همین نفرات به بازی‌های  پارالمپیک توکیو خواهند رفت و دیگران حق انتخاب جایگزینی دیگر ندارند. 

رواسی در پاسخ به این سوال که برخی از وزنه‌برداران مشکلات مالی دارند و برای مرتفع کردن نیازهای مالی آنها پیشنهادی به مسئولان داده‌اید، خاطرنشان ساخت: من به مسائل مالی خیلی اشراف ندارم، اما تا آنجایی که می‌دانم کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین توجه کاملی به ورزشکاران دارند.