به گزارش افکارنیوز،

تیم فوتبال استقلال تهران در پایان یک سال عجیب و غریب و پر از اتفاق و حاشیه در شرایطی به کار خود در لیگ قهرمانان آسیا پایان داد که به نظر نمی‌رسید حریف ازبکستانی امشب آنقدرها هم قدر و غیرقابل دسترس باشد. با این حال نمایش استقلال آنقدر ناامیدکننده و دور از انتظار بود که کمتر کسی از هواداران دو آتشه این تیم پیگیر پنالتی مسلم جمال الدین ماشاریپوف در دقایق پایانی بازی هستند که داور باید آن را به سود استقلال اعلام می‌کرد.

استقلالی‌ها در این مسابقه یک تیم بی‌برنامه  با شانه‌های افتاده و هضم شده در بازی حریف بودند. حریفی که شاید همین استقلال هم با حضور بازیکنان غایب خود می‌توانست برابر آن پیروز شود.  اما نکته مهم این است که این شکست چه تاثیری بر آینده استقلال خواهد داشت. در حالی که بعد از پیروزی مقابل الاهلی زمزمه هایی مبنی بر ادامه سرمربیگری نامجو مطلق در استقلال بالا گرفته بود این هافبک خلاق و درخشان تیم ملی و استقلال در دهه 1360 به نظر می‌رسد به پایان ماموریتش با این تیم رسیده باشد. دومین حضور روی نیمکت استقلال که اینبار به سرمربیگری ختم شد اما به نتیجه لازم نرسید.

با این وصف استقلال حتما باید در انتظار سرمربی جدیدی باشد. سرمربی جدیدی که اگرچه به هواداران اعلام شد از ایتالیا خواهد آمد اما در نهایت و در شرایطی که احتمالا خیلی ها با آمدن الکساندر نوری هم راضی هستند اما این گزینه داخلی خواهد بود. البته در این زمینه هنوز خبر قطعی منتشر نشده اما گزینه ایرانی - آلمانی نیمکت استقلال در چم و خم مشکلات بزرگ مالی و افزایش قیمت دلار هنوز با این تیم پرطرفدار ایرانی راه نیامده و همین مساله باعث کندی روند عقد قراردادش شده است.