به گزارش افکارنیوز،

پیمان ماهری‌پور در خصوص برگزاری انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اظهار داشت: این فدراسیون 11000 باشگاه ورزشی در سراسر کشور دارد. 9 میلیون نفر به صورت فعال درگیر این ورزش هستند. دنبال یک مدیر جوان، ورزشی، بانشاط و با سابقه مدیریت درخشان هستیم. مدیریت این فدراسیون باید بتواند از تمام ارتباطاتش به نحو احسن به نفع ورزشکاران استفاده کند. اگر مدیری با این قابلیت‌ها بیاید، همه چیز درست می‌شود. رئیس جدید فدراسیون باید پیگیر و دنبال کار فدراسیون باشد و حال دویدن برای خواسته‌های ورزشکاران و مربیان را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه رئیس فدراسیون باید کارنامه مدیریت ورزشی داشته باشد، عنوان کرد: اگر فردی سابقه مدیریت ورزشی ندارد و رئیس فدراسیون شود، تا بیاید چم و خم کار را در دستش بگیرد، دو سال رفته و دو سال بعدی هم کلی منتقد دارد.

قهرمان پاورلیفتینگ درباره اعتراض به مهندسی شدن انتخابات، یادآور شد: اگر انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام را مثل دفعات قبل مهندسی کنند، اعتراض شدید می‌کنیم. این فدراسیون نیاز به فرمانبردار ندارد. یک سوال دارم، این فدراسیون مگر چه چیزی دارد که این مسئول غیرورزشی، از استانداری و فرمانداری دل‌‌‌کنده و می‌خواهد در پرورش اندام رئیس شود؟ اگر یکی از این مدیران دولتی را بر مسند فدراسیون بگذارند، خودمان را آتش بزنیم بهتر است.

 ماهری‌پور که انتقاداتی به رئیس سابق فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام دارد، گفت: مدیریت قبلی این فدراسیون 8 سال ورزش‌های قدرتی را نابود کرد. قوی‌ترین مردان که شرکت‌کننده‌اش را از 300 نفر به 30 نفر در کشور رساند و پاورلیفتینگ دسته دسته شد. فدراسیون فقط مختص به پرورش اندام و چند رشته دیگر برای کسب درآمد، اعطای مدرک مربیگری، انتخابی، برگزاری مسابقات، جذب اسپانسر و مجوز دادن به واردات مکمل‌ها و مسائل دیگری که خیلی زیاد است. اگر دوباره یک فردی مثل رئیس فدراسیون قبلی انتخاب شود، باز به عقب برمی‌گردیم. 

وی در خصوص اینکه برخی کاندیداها خود را گزینه وزارت ورزش اعلام می‌کنند، تاکید کرد: پشت این صحبت‌ها که می‌گویند رای وزیر ورزش به من است، یک سیاستی وجود دارد. آن کاندیدا می‌خواهد رای استانها را برگرداند و با یک شایعه که وزیر پشت من است، ترسی را در دل روسای هیأت‌ها بیندازد. رئیس هیأت با خودش فکر می‌کند که اگر این فرد که وزیر پشت اوست، رای بیاورد و انتخاب شود، فردا کسانی که به او رای ندادند را اذیت خواهد کرد. 

قهرمان پاورلیفتینگ که پیشنهادی به صاحبان رای و روسای هیأت‌های استانی حاضر در انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام داشت، خاطرنشان ساخت: از رای دهندگان می‌خواهم که انتخاب درست داشته باشند و کسی را به عنوان رئیس معرفی کنند که بتواند این ورزش را نجات بدهد. آزموده را آزمودن خطاست. یک کاری نکنید آه و ناله ورزشکاران گریبان‌تان را بگیرد. لطفاً با وجدان رأی بدهید.