پخش زنده کلیولند- نیو اورلئان امروز 26 دی

پخش زنده کلیولند- نیو اورلئان امروز 26 دی را در افکارنیوز ببینید.

 

برای مشاهده پخش زنده کلیولند- نیو اورلئان اینجا کلیک کنید

 

fd83be88-1ed9-4251-bf1f-0552a54f274a

دیدار بین تیم‌های کلیولند و نیو اورلئان، دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود. برای مشاهده این بازی به‌صورت زنده می‌توانید از لینک ارائه‌شده استفاده نمائید.


تاریخچه:

تا سال ۱۹۴۶ میلادی بسکتبال یک ورزش دانشگاهی بود اما یک روز خبرنگار روزنامه نیویورک به صاحبان تیم‌های لیگ هاکی روی یخ پیشنهادی در جهت رشد ورزش بسکتبال داد؛ در آن زمان که تیم‌های هاکی روی یخ اوضاع مالی مناسبی نداشتند، برای درآمدزایی تیم‌هایشان پیشنهاد وی را برای برگزاری لیگ بسکتبال قبول کردند و در جلسه‌ای با تنظیم قوانین و مقررات و تعداد تیم‌ها و مسائل مربوطه و با انتخاب نام BASKETBALL ASSOCIATION OF AMERICA یا همان (BAA) لیگ انجمن بسکتبال آمریکا را تأسیس کردند.

چگونگی برگزاری مسابقات:

ابتدا هر تیم با 4 تیم دیگر منطقه خود 4 بازی و سپس 4 بازی با 6 تیم دیگر از کنفرانس خود انجام می‌دهد و سپس 3 بازی با 4 تیم باقی مانده کنفرانس انجام می‌دهد (در مجموع 52 بازی). پس از انجام مسابقات با تمام تیم‌های کنفرانس، هر تیم با تمامی تیم‌های کنفرانس دیگر 2 بازی انجام می‌دهد (30 بازی). با انجام کامل این 82 بازی در هر کنفرانس، از 15 تیم موجود 8 تیم وارد مرحله پلی‌آف شده تا برای قهرمانی رقابت کنند. نحوه تعیین تیم‌ها هم به این صورت است که تیم اول کنفرانس با تیم هشتم، تیم دوم با تیم هفتم و … مسابقه می‌دهد و در کنفرانس مقابل نیز همین ساختار انجام می‌شود. نحوه صعود در مرحله پلی‌آف به این صورت است که بین دو تیم اولین تیمی که به 4 برد برسد به مرحله بعدی صعود می‌کند و در نهایت قهرمانان هر کنفرانس مشخص شده و آنها نیز به همین صورت ( 4 برد از 7 بازی ) با همدیگر مسابقه می‌دهند تا قهرمان NBA مشخص شود .