به گزارش افکارنیوز،

قاسم قاسمی مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با جهانبین نیوزضمن اعلام این مطلب اظهار داشت : در سال ۹۴ توانستیم، بیش از ۲۰۶ کیلومتر از راههای اصلی ، فرعی و روستایی استان را بهسازی و آسفالت نماییم و از این نظر جزء ۴ استان برتر کشور هستیم.

وی تسهیل در امر تردد و ایمن سازی محورهای راههای روستایی یکی از اهداف مهم و اصلی وزارت راه و شهرسازی برشمرد و تصریح نمود : این اداره کل در راستای اجرای بند ۴ سیاستهای کلی نظام در بخش حمل و نقل و بند ۱ سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، پروژه های متعددی را در خصوص بهسازی و ایمن سازی محورهای روستایی با مشارکت مردمی در دستور کار خود قرار داده است.

 

قاسمی با اشاره به اینکه در بحث مسکن مهر کل تعهدات این اداره کل از ابتدای ساخت مسکن مهر در استان ۱۳ هزار و ۵۶۳ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بوده است، عنوان کرد :  توانسته ایم در سال ۹۴ در تقسیط بموقع وام های مسکن مهر و آماده سازی و خدمات روبنایی مقام اول کشور را کسب نماییم.

 

وی با اشاره به افتتاح و تحویل ۲ هزار و ۳۰۰ واحد به متقاضیان مسکن مهر در سال ۹۴ افزود : در سال ۹۴ اداره کل حدود ۴ هزار ۶۹۷ واحد سند اعیان واحد برای واحدهای مسکن مهر در سطح استان صادر کرده است.

 

مدیر کل راه و شهرسازی استان در ادامه گفت : اداره کل راه و شهرسازی استان در قسمت مدیریت املاک و حقوقی در رتبه بندی استان ها جزء ۴ استان برتر کشور قرار گرفته است .

 

وی در خصوص ستاد تسهیلات سفر استان اضافه کرد : اداره کل راه و شهرسازی استان در اقدامات راهداری همچون خط‌‌‌کشی راه‎ها، تعمیر و نوسازی گاردریل‌ها و علائم و مرمت رویه راه‌ها ، لکه‌گیری و ساماندهی ورودی و خروجی شهرهاجزء ادارات کل برتر در سطح استان شناخته شد و حائز رتبه برتر استانی گردیده است.