مهدی سلطانی  بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و کارگردان، با انتشار تصویرهایی از فیلم آقازاده ، توضیحاتی تامل برانگیز درباره آخرین قسمت این سریال نوشت، که در ادامه مشاهده می‌کنید:

"آخرین قسمت آقازاده جمعه نوزدهم دی ماه قابل دسترسی است. خیلی‌ها این سریال را دیدند و یا خواهند دید. اصولا نشان دادن پشت پرده‌ها و آنچه که از دید پنهان مانده، به دلیل کنجکاوی‌ای که برمی‌انگیزد، در همه زمینه‌ها از جمله سیاست همیشه جذابیت‌های خودش را داشته است. اینکه سازندگان “آقازاده”چقدر توانسته اند مجوز نمایش پشت پرده‌ها را به دست آورند و به چه میزان حق مطلب ادا شده است، بحث دیگریست. اما به اعتقاد من “آقازاده”بیش از آنکه بخواهد خود را به عنوان یک درام سیاسی-جنایی معرفی کند، به نقد انسان و جایگاهش متمرکز است. تحلیل ماهیت این به اصطلاح اشرف مخلوقات و یا سنجش توان و تحمل این موجود دوپا در برابر باید‌ها و نباید‌ها. بسته به شرایط، آیا انسان‌ها همه خوبندکه گاهی بدی می‌کنند و یا همه بدند که گاهی خوبی می‌کنند؟ پیامد انتخاب‌ِ انسان در جامعه‌ای آفت زده چیست؟ دستاوردش در بدست آوردن است و یا بدست نیاوردنش دستاورد است؟

«دکتر امیر بحری» هدفش به‌دست آوردن است، به هر قیمتی؛ سابقه‌ی شرکت در جنگ دارد. مانند برخی از جنگ برگشته ها، ترجیح داده پا به قلمروی سیاست بگذارد و از این ابزار موثر، برای رسیدن به قدرت و ثروت استفاده کند. آدم فرصت طلبی است. تفکری ماکیاولیستی دارد که هدف، وسیله را توجیه می‌کند. مانند همفکرانش، برای رسیدن به هدف، مثل یک شطرنج باز عمل می‌کند، مهره‌اش را قربانی می‌کند تا بازی را به نفع خودش تمام کند. ابایی ندارد که آن مهره سرباز است و یا وزیر. معتقد است رفاقت در عالم سیاست بی‌معناست. عشق را تا آنجا می‌فهمد که مانعی نباشد. جای شگفتی نیست اگر بسیاری، بحری‌ها را دوست می‌دارند، چون واقعی‌ترند مثل گناهانمان. مواظب خودتون باشید.

پ‌ن: ممنون از الطاف بی پایانتان و نقد‌های بی غرض‌تان. امید که بتوانم با کاری بهتر در خدمتتان باشم. شما لایق بهترین‌ها هستید."

 

مهدی سلطانی