الهام اخوان،بازیگر نقش گوهر در سریال باخانمان، متولد ۹ شهریور ۱۳۶۷ در تهران، منشی صحنه و بازیگر است، فارغ التحصیل لیسانس تئاتر و فوق لیسانس کارگردانی می‌باشد او از تئاتر شروع کرد و بعنوان منشی صحنه سال‌ها کار کرد و حالا در سینما هم حضور دارد.

بازیگر نقش گوهر در سریال باخانمان پدرش کارمند بانک و مادرش کارمند مخابرات می‌باشد که دوران تحصیلی اش در مدرسه بهشت آیین گذشت و در مقطع دبیرستان ریاضی و فیزیک می‌خواند.

بیوگرافی الهام اخوان بازیگر سریال باخانمان

در سال ۱۳۷۸ وقتی ۱۱ ساله بود با دیدن فیلم همشهری کین به کارگردانی اورسن ولز که برادرش از ویدیو کلوپ آورده بود به بازیگرعلاقمند شد.

الهام اخوان از سال ۱۳۸۳ زمانی که ۱۶ ساله بود اولین تجربه تئاتری خود در اصفهان به کارگردانی ابراهیم ابراهیمان را بدست آورد سپس برای تحصیل راهی تهران شد.

الهام اخوان هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

سال ۱۳۸۶ وقتی ۱۹ ساله بود در تهران به کلاس‌های استاد سمندریان رفت سپس کنکور هنر داد و وارد دانشگاه هنر تنکابن شد ااما به هنر معماری انتقالی گرفت

الهام اخوان در ادامه مسیر بعنوان منشی صحنه کار خود را از پشت صحنه شروع شد، الهام اخوان بازیگر و منشی صحنه سپس از کار در پشت صحنه با تئاتر ادامه داد تا اینکه سال ۱۳۹۷ وقتی ۳۰ ساله بود در سالن انتظامی با نمایشی متفاوت بروی صحنه رفت.

از آنجا بود که توسط بروز نیک نژاد (کارگردان) و سعید خوانی (تهیه کننده) برای بازی در سینما دعوت شد، به این ترتیب خانم اخوان سال ۱۳۹۸ اولین تجربه خود را با فیلم دوزیست در نقش مریم کنار بازیگرانی، چون جواد عزتی و ستاره پسیانی جلوی دوربین بدست آورد

الهام اخوان در نهایت ادامه مسیر موفقیت خود در زمستان سال ۹۹ با سریال باخانمان در نقش گوهر کنار شقایق دهقان و حسام محمودی وارد قاب تلویزیون شد.

از مهمترین آثار اخوان در قامت منشی صحنه می‌توان به سریال شبکه خانگی ساخت ایران ۲ و سریال‌های تلویزیون همیشه‌ها، پنچری و … اشاره کرد.

الهام اخوان در سریال باخانمان در کنار بازیگرانی همچون حسن پورشیرازی، شهره لرستانی، حسام محمودی در نقش گوهر بازی می‌کند.

 
بازیگر نقش گوهر در سریال باخانمان

معرفی سریال باخانمان

مجموعه تلویزیونی « با خانمان » به کارگردانی برزو نیک نژاد، نویسندگی امیر برادران و تهیه کنندگی زینب تقوایی می‌باشد. نیک نژاد سابقه ساخت سریال‌های معروفی چئن دردسر‌های عظیم، ساخت ایران ۲ و پنچری را در کارنامه خود دارد.