شیرین اسماعیلی بازیگر جوانی است که همانند بسیاری ازبازیگران مطرح کشور، بازیگری را از تئاتر آغاز کرد و بازی او در نمایش کافه مک ادم اثر زنده یاد محمود استاد محمد از جمله اثار نمایشی است که در آن خوش درخشید.وی در سریال « هشت و نیم دقیقه » در نقش بهار همسر پیمان اخوان بازی می کند . 

 

وضعیت ازدواج و همسر

تاکنون خبری از وضعیت تاهل شیرین اسماعیلی منتشر نشده است و عکس هایی که به عنوان همسر وی معرفی میشوند شایعه است و صحت ندارد.

1

 

اشنایی با شهرام شاه حسینی

این آشنایی به سال ۱۳۸۹ بر می‌گردد. زمانی که آقای شاه‌حسینی برای دیدن نمایش «کافه مک ادم» آمده‌بودند. آن زمان دغدغه من بیشتر بازی در تئاتر بود؛ چرا که شرایط بهتر از حال حاضر بود. بعد از اینکه آقای شاه‌حسینی بازی من را در این نمایش دید، پیشنهاد بازی در سریال «بازگشت» را با من در میان گذاشت که پیش تولیدش آغاز شده بود؛ اما به دلایلی کلید نخورد و بعد از مدتی دیگر، از من برای حضور در سریال «مثل یک کابوس» دعوت کرد که متاسفانه نقشم در این سریال عوض شد و من از آقای شاه‌حسینی خواهش کردم که بهتر است این نقش را بازی نکنم و به جای من بازیگر دیگری جایگزین کند و ایشان پذیرفت و در نهایت «همه چیز آنجاست» اولین تجربه رسمی همکاری ما شد.

 

فیلم شناسی

سریال همه چیز آنجاست – نقش نازنین

سریال هشت و نیم دقیقه – نقش یکتا

فیلم اوقات مشترک آنها

فیلم حق سکوت

فیلم فصل نرگس

فیلم نیم رخ ها

فیلم ایستگاه قطار

تئاتر

نمایش شکار مرغابی

نمایش تارتوف – نقش ماریان

نمایشنامه من چه جوری ممکنه یه پرنده باشم؟

نمایش زمان لرزه

نمایش تماشاچی محکوم به اعدام

نمایش کافه مک آدم

2

 

تئاتر یا تلویزیون

قطعا فعالیت در تئاتر را ادامه خواهم داد. نفس کشیدن در تئاتر و جایی که من در آن اموخته ام، برایم ارزشمند است. بازیگری قطعا در همه مدیوم ها چیزی مشترک است. اینکه به عنوان یک بازیگر باید کارت را انجام بدهی. اما در تئاتر قطعا این اتفاق زنده تر است. بازی در تلویزیون برای من به تجربه بیشتری نیاز دارد و این موضوع نیازمند طی شدن زمان است و هر کدام از این مدیوم ها با کمی تفاوت جنس بازی خودش را می خواهد.

 

حرف اخر…

دوست دارم از محمود استاد محمد به بزرگی یاد کنم. من در زندگی شخصی و هنری خود بسیار به او مدیونم. بسیار از او آموختم. او هنرمندی بزرگ بود و انسانی برجسته. از وقتی او را شناختم کلمه هنر و عنوان هنرمند برایم قداست پیدا کرد  و همیشه تلاش کرده ام کاری که در حوزه بازیگری انجام می دهم رنگ و بویی از هنر داشته باشد. روحش گرامی.