حسین ملکی بازیگر، فیلمبردار و عکاس سینما بامداد امروز (شنبه ۱۴ فروردین ماه) به دلیل بیماری کبدی در ۸۰ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

بنا بر این گزارش، زنده‌یاد حسین ملکی که علاوه بر فیلمبرداری، بازیگری را هم تجربه کرده بود، مدیریت فیلمبرداری آثاری نظیر بازی بزرگان، نیاز، بندر مه آلود، مونس، شیفته، سالاد فصل، تله، محاکمه و ... را در کارنامه خود داشت.

او همچنین در کارنامه خود بازیگری در سریا‌ل هایی نظیر بچه مهندس ، قسم، رهایم مکن، از یادها رفته و فیلم‌هایی همچون ترن ، تاراج و شیر سنگی را هم داشت.

حسین ملکی بازیگر درگذشت

 

اصغر نعیمی کارگردان سینما به بهانه درگذشت حسین ملکی مشهور به « حسین آرتیست » نوشت:

پیرمرد چشم ما بود.
حسین آقای ملکی از همان ابتدا تا پایان ساده بود و بی ادا، با حضوری شیرین و دلپذیر و طنزی منحصر به فرد که تو را تشنه همکاری با او و بارها شنیدن خاطرات نابش از چندین دهه فعالیت در بطن سینمای ایران می‌کرد. جواهری بود حسین آقا که مثل خیلی از آدم حسابی‌های این سینما آن طور که باید قدرش دانسته نشد. مهربانی‌اش را انتهایی نبود، با روحی در نهایتِ زلالی و یک صفای خاص که از باطن پاک و بی‌عقده‌اش می‌آمد.
 در همه سال‌ها حتی این اواخر که گرفتار بیماری بود، هیچ ندیدم از چیزی بنالد و شکوه کند، عاشق زندگی بود و مسحور سینما.
این روزهای آخری قرار بود بیاید نقشی را که آقا سعید مطلبی اختصاصاً برای او نوشته بود را برایمان بازی کند، اما پیغام داد که احوالش خوش نیست و می‌ترسد از عهده اش بر نیاید، آنقدر حرفه‌ای بود که نگران بود مبادا نتواند تمام و کمال در خدمت کار باشد. با عزت و آبرو درگذشت، مرگی که برای بسیاری آرزو است. روحش شاد.