شبنم عرفی‌نژاد دستیار کیانوش عیاری درباره وضعیت این کارگردان گفت: ریه‌ها بین 20 تا 30 درصد درگیر شده‌اند و باید دو سه روز پیش به بیمارستان مراجعه می‌کردند. تب ایشان بالا بود و حال خوبی نداشتند و شب گذشته در بیمارستان نیکان غرب بستری شدند و تحت اکسیژن‌تراپی قرار گرفتند. 

او همچنین درباره مجموعه تلویزیونی "87 متر" که تازه‌ترین اثر او به شمار می‌رود و مدت‌ها با وقفه‌های فراوان روبرو شد، تأکید کرد: این مجموعه تلویزیونی برای اول خردادماه آماده می‌شود و ایشان هم سر مونتاژ بودند و این اتفاق افتاد. خودشان مونتاژ را به پایان رسانده‌اند و ان‌شاءالله سعی می‌کنیم در غیاب ایشان برخی از مراحل را پیش ببریم تا کار برسد.

دستیار کیانوش عیاری، افزود: صداگذاری و تصحیح رنگ و نور و خلاصه قسمت‌ها و تیتراژ باقی‌مانده که امیدوارم پیش بروند تا ایشان هرچه زودتر سلامتی‌شان را بدست آورند و به کار برگردند. 

سریال "87 متر" چند سالی با وقفه‌های فراوان روبرو شد و نهایتاً چندی پیش تصویربرداری‌اش به پایان رسید. به گفته عرفی‌نژاد، قرار است با طی کردن مراحل فنی این سریال، برای پخش در خردادماه آماده شود و از شبکه یک سیما روی آنتن برود.