حسین چنگی بازیگر  پیشکسوت و چهره آشنای سینما و تلویزیون ایران است. وی بازیگری را از سن 11 سالگی آغاز کرد.

حسین چنگی بازیگر +تصایر

بیوگرافی حسین چنگی

حسین چنگی بازیگر سینما و تلویزیون اصالتا آشتیانی می باشد و از نوجوانی و دوران دانش آموزی وارد بازیگری شده است ،اطلاعات دقیقی از تحصیلات و سن این بازیگر فعلا در دست نیست.

شروع بازیگری حسین چنگی

حسین چنگی بازیگری را از ۱۱ سالگی و از دوران مدرسه شروع کرده و زیر نطر استاد تهرانی مدرس تئاتر بازیگری را آموخته و توسط وی وارد بازیگری شده است

آغاز فعالیت حسین چنگی در تلویزیون

حسین چنگی نخستین بار در تلویزیون حضور یافته و سال 1370 در سریال نمایش‌های طنز به کارگردانی رسول نجفیان بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال پلیس جوان، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای حسین چنگی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون بیوک میرزایی، مجید مهمانی، حسین افشار و مجید موقر را تجربه کرد.

حسین چنگی بازیگر +تصایر

فعالیت های مهم حسین چنگی 

حسین چنگی در سال 1380 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 4 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم حسین چنگی در این سال، بازیگری در فیلم زیستن به کارگردانی رضا سبحانی، فیلم شب برهنه به کارگردانی سعید سهیلی، سریال چراغ‌های خاموش به کارگردانی کاظم بلوچی و سریال پلیس جوان به کارگردانی سیروس مقدم محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی حسین چنگی بازی در سریال پلیس جوان بوده است. حسین چنگی سال 1380 سریال پلیس جوان نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با سیروس مقدم همکاری داشته است. حسین چنگی توانست با بازی در سریال پلیس جوان تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر سعید نیک‌پور، پروانه معصومی، سید شهاب حسینی و مریلا زارعی بر تجارب او افزود.

حسین چنگی علاوه‌بر سریال پلیس جوان، سال 1390 در سریال دست بالای دست نیز بازی کرده است. حسین چنگی این‌بار با محسن یوسفی یعنی کارگردان سریال دست بالای دست و هنرمندانی چون یوسف تیموری، رضا فیض‌نوروزی، فتحعلی اویسی و سعید پیردوست همکاری داشت.