علی ملکیان بازیگر نوجوان کشورمان برای اولین بار در فیلم ضربه فنی بازی کرده بود. علی ملکیان بازی در فیلم «ضربه فنی» را نقطه عطفی در زندگی خود می داند. وی در فیلم «ضربه فنی» ، تجربه بازی در کنار بازیگران بزرگی همچون  نسیم ادبی ، افشین هاشمی و  سیروس همتی را تجربه کرد. در ادامه این بازیگر نوجوان درباره نحوه بازیگر شدن و ... میگوید.

علی ملکیان بازیگر نوجوان را بهتر بشناسید

علی ملکیان بازیگر نوجوان فیلم «ضربه فنی» برگزیده جشنواره فیلم کودک و نوجوان شروع حرفه بازیگری را آغاز تحولاتی تازه در زندگی خود عنوان کرد.

در میان فیلم‌های سی و یکمین جشنواره کودک و نوجوان نام «ضربه فنی» ساخته غلامرضا رمضانی از پرافتخارترین فیلم‌های سال 97 بود که موفق به دریافت چهار پروانه زرین، یک تندیس و یک لوح قدردانی در بخش‌های مختلف این جشنواره از جمله جایزه بهترین فیلمنامه، بهترین فیلم نوجوان و جایزه ویژه زاون قوکاسیان شد.

بخشی از گفتگوی علی ملکیان

با آدمهای بزرگی آشنا شدم

علی ملکیان بازیگر نوجوان که دانش‌آموز یکی از دبیرستان‌های تهران است درباره شروع کار بازیگری در این فیلم می‌گوید: من به همراه تعدادی از دوستان برای تمرین ورزش رزمی به باشگاه می‌رفتم که از من خواسته شد برای حضور در یک فیلم در تست بازیگری شرکت کنم. آنجا بود که با آقای رمضانی آشنا شدم و بعد از تست برای بازی در فیلم «ضربه فنی انتخاب شدم.

این بازیگر نوجوان ادامه داد: بعد از آن عاشق کار بازیگری شدم. می‌توانم بگویم بازی در این فیلم تاثیر مثبت زیادی در زندگی خودم داشت. فیلم درباره تغییر و تحول شخصیت یک دانش‌آموز است که ابتدا راه درستی را انتخاب نکرده اما در اثر عواملی در مسیر صحیح قرار می‌گیرد و متحول می‌شود و بعد از آن تبدیل به یک آدم مثبت می‌شود.

علی ملکیان آثار مثبت فیلم بر زندگی و شخصیت خود را اینطور توصیف می‌کند: ورود به فیلم و آغاز فعالیت بازیگری برای من بازشدن دریچه‌های جدیدی در زندگی بود. من با آدم‌های بزرگی مثل آقای رمضانی آشنا شدم که برای کاری که به آن عشق می‌ورزند سختی‌های بسیاری را تحمل می‌کنند. آشنایی با این آدمها به من یاد داد که باید هدفی در زندگی‌ام داشته باشم و برای دست یافتن به آن تمام انرژی و توانم را به کار بگیرم؛ آنچنان که هیچ چیز نتواند مرا ناامید کند یا باعث شود دست از تلاش بردارم. آغاز بازیگری برای من آغاز هدفدارشدن زندگی بود.

دلم می‌خواست مجبور به درس خواندن نبودم

از او درباره برنامه‌هایش برای آینده و ادامه تحصیل و پیگیری کار بازیگری می‌پرسم، می‌گوید: دلم می‌خواست مجبور به درس خواندن نبودم و فقط کار بازیگری را ادامه می‌دادم. ولی خب اینجا در همین روزهای جشنواره با بازیگران معروفی آشنا شدم. آنها به من می‌گویند نباید درس خواندن را رها کنم. یکی از بازیگرها به من گفت شاید یک بازیگر همیشه برای بازی دعوت نشود. اینجاست که باید کار دیگری را بلد باشد. البته من آرزو دارم یک روز بازیگر حرفه‌ای بشوم و مجبور به انجام کار دیگری نباشم، اما فعلا به درس‌خواندن ادامه می‌دهم.