عکسی از گریم‌ عجیب مهدیه نساج که در صفحه رسمی اینستاگرامش منتشر کرده است.

 

مهدیه نساج پیر شد /عکس

بیوگرافی مهدیه نساج

مهدیه نساج متولد 21 آبان 1360 در تهران، بازیگر است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بالینی از دانشگاه آزاد و کارشناسی کارگردانی از دانشگاه سوره می‌باشد. او از ازدواج اولش یک دختر به نام "ملینا" دارد. وی در سال 1397 با سامرند معروفی(بازیگر) ازدواج کرد. مهدیه نساج و سامرند معروفی در کارهایی مانند سریال تلویزیونی «خانواده دکتر ماهان» همکاری داشتند.

او با تئاتر پا به عرصه بازیگری گذاشت و در کنار بازیگری در یک کلینیک، مشاوره نیز می‌دهد. از میان نمایش‌هایی که وی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته می‌توان به «اتوبوسی به نام هوس» ، «شب بخیر مادر» و «ترانه‌ای برای آیدا» اشاره کرد. مهدیه نساج در سال 1387 برای اولین بار در سریال «چل تیکه» جلوی دوربین رفت و بعد از حضور در این کار تصمیم‌اش برای ادامه بازیگری، جدی‌تر شد و ابتدا به کلاس‌های بازیگری سمندریان و سپس در موسسه "کارنامه" زیر نظر مسعود دلخواه دوره‌های بازیگری را گذراند. وی در رابطه با گذراندن دوره‌های بازیگری زیر نظر سمندریان گفت: "من خیلی خوشانس بودم که توانستم بازیگری را زیر نظر خود استاد بگذرونم، در آن زمان برای شرکت در کلا‌س‌ها استاد سمندریان تست می‌گرفتند و خوشحالم که قبول شدم. من جزو آخرین شاگردهای ایشون بود.

" مهدیه نساج با ایفای نقش "مهناز" در سریال «آسپرین» به کارگردانی "فرهاد نجفی" برای اولین بار شبکه خانگی را تجربه کرد. وی با حضور موفقش در این سریال بیش از پیش نام خود را در میان مخاطبین مطرح کرد. مهدیه نساج در سال 1396 اولین کار حرفه‌ای خود را با حضور در سریال «زیر پای مادر» با ایفای نقش "سارا" به کارگردانی "سعید نعمت‌اله" تجربه کرد. در این سریال بازیگرانی مانند کامبیز دیرباز، بهناز جعفری، پریوش نظریه، بهزاد فراهانی، مریم بوبانی و حمیدرضا هدایتی به ایفای نقش پرداخته‌اند. او در سال 1397 نقش "مینو" که نقش اول سریالی به همین نام «مینو» بود را ایفا کرد