شیوا خسرومهر متولد ۲۴ آبان ۱۳۵۰ در سبزوار، بازیگر است.او فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا است، پدرش نیز از فارغ التحصیلات هنرهای زیبا رشته بازیگری و کارگردان تئاتر بود. خسرومهر بازیگری را از ۵ سالگی با حضور در تئاترهای پدرش شروع کرد، اما نخستین تجربه حرفه ای او نقش آفرینی در سریال کاشانه بوده ست. شیوا خسرومهر تا کنون درفیلم های بسیاری از جمله نیمکت، انارهای نارس، نقش نگار و عروسی مهتاب ایفای نقش داشته است. شیوا خسرومهر تصویر زیر را در صفحه رسمی اینستاگرام خود منتشر کرد.

خواسته‌ی زیبای شیوا خسرومهر از خدا /عکس

بیوگرافی شیوا خسرومهر

  • نام:شیوا
  • نام خانوادگی:خسرو مهر
  • تاریخ تولد:آذر ماه 1350
  • محل تولد:سبزوار
  • پیشه:بازیگر
  • زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون و تئاتر
  • سال های فعالیت:1375 تا اکنون
  • تحصیلات:لیسانس بازیگری از دانشگاه هنرهای زیبا

شیوا خسرو مهر متولد آذر ماه سال 1350 است ، یک خواهر و دو برادر دارد و خودش فرزند اول خانواده است.

از کودکی با تئاتر آشنا بوده چون پدرش در این عرصه حضور داشته و فارغ التحصیل تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا بوده، شیوا خسرو مهر علاوه بر بازیگری در زمینه داستان نویسی هم فعالیت دارد. در کلاسهای امین تارخ هم حضور داشته ، اولین حضورش بر روی صحنه سال 79 در تله تئاتر به سوی دمشق به کارگردانی استاد سمندریان بوده است.

خواسته‌ی زیبای شیوا خسرومهر از خدا /عکس

همسر و فرزند شیوا خسرو مهر

یک دختر دارم بنام رکسانا که همه زندگی ام را در بر می گیره ، رکسانا سال اول دانشگاه است و گریم می خونه ، کار تئاتر انجام میده البته حرکات فرم و به بازیگری علاقه نداره،اما به هر حال وارد این حرفه شده.

شیوا خسرو مهر در گفتگویی اشاره ای به جدایی از همسرش داشته، او در این رابطه گفته:

هم پدر بودن و هم مادر بودن سخت است، مخصوصاً وقتی که مجبوری سوا و جدا از مادر نقش پدر را هم ایفا کنی و برای فرزندت سوای مادر، پدر هم باشی شاید جالب باشه که براتون بگم تبریکاتی که من روز پدر می گیرم خیلی بیشتر از زمانهایی است که برای روز مادر بهم تبریک می گن است.

پدر بازیگر شیوا خسرو مهر

گفتنی است پدر شیوا خسرومهر نیز با نام هوشنگ یکی از پیشکسوت تاتر در سبزوار می باشد که شغل اصلی وی خدمت معلمی در آموزش و پرورش بوده است.

شروع فعالیت بازیگری از 5 سالگی با حضور در تئاترهای پدرش شروع کرد، اما با جدا شدن پدر او نیز 20 سالی از عرصه هنر فاصله گرفت تا اینکه در سال 1378 در کلاس های بازیگری حمید سمندریان دوره های بازیگری را گذراند. از مجموعه فعالیت های او می توان به بازی در تئاترهای کاوس خیابان هفدهم، مجلس نامه، انگشتری ژنرال ماسیاس، حریر سرخ صنوبر و در چشمان خیس اسماعیل نام برد.

خواسته‌ی زیبای شیوا خسرومهر از خدا /عکس

داستان نویسی شیوا خسرو مهر

خسرومهر فعالیت هنری خود را محدود به تئاتر نکرد و پس از مدتی به عنوان داستان نویس و بازیگری حرفه ای در سینما نیز شناخته شد.

اولین حضورش در سینما در سال 81-82 در فیلم سینمایی عروس مهتاب به کارگردانی خسرو ملکان رم خورد و تاکنون در فیلم ها و مجموعه های متعددی به ایفای نقش پرداخته است. فیلم های سینمایی همچون کارناوال مرگ، سایه وحشت، امپراطور، ورود به صحنه جرم ممنوع، سنگ کاغذ قیچی، مخمصه، عروسی مهتاب و عشق فیلم و سریال های محله تهرونی ها، خط شکن، نرگس، یلدا، اسلحه سرد و قلب یخی بخشی از کارنامه قابل قبول شیوا خسرومهر در عرصه بازیگری سینما و تلویزیون است.

فعالیت شیوا خسرو مهر در تلویزیون

اولین کار شروع بازیگری او همزمان با دورهای بازیگری بود که اولین کار خود را با نام مجلس نامه با آقای رحمانیان استارت زد و سپس در تله تئاتر خود مرحوم سمندریان حضور پیدا کرد و مدتی بعد با معرفی مهدی فخیم زاده در سریال کاشانه به تلویزیون نیز راه پیدا کرد.

خواسته‌ی زیبای شیوا خسرومهر از خدا /عکس

شیوا خسرو مهر در سینما

نیمکت (فیلم 1395)

انارهای نارس

 سه بیگانه (1393)

 نقش نگار

 پاریس تا پاریس

 نفرین (فیلم 1389)

 سایه وحشت

 عشق فیلم

 عروسی مهتاب

کارهای تلویزیونی شیوا خسرو مهر

 سارق روح

 یادآوری

 آسمان من

 بچه های نسبتاً بد

 خانه ای روی تپه

 ستاره سهیل (مجموعه تلویزیونی)

 نوشدارو (مجموعه تلویزیونی)

 تا رهایی

 عمودیها

شیوا خسرو مهر در رسانه خانگی

 ممنوعه

 قلب یخی (فصل اول)

بازی شیوا خسرو مهر در تئاتر

گوهر خیراندیش

 نمایش اکتبر1942 پاریس

 نمایش شادی حقیقی، آرام و بی صداست سالن اصلی تئاتر شهر

 پرفورمنس دیدار (عج)

 نمایش فوبیا

 نمایشنامه خوانی انگشتری ژنرال ماسیاسدوران کودکی شما چگونه گذشت؟

دوران کودکی بسیار شیرینی در کنار خانواده ام داشتم. دورانی که بسیار دلتنگش هستم و وقتی به آن فکر می کنم قلبم درد می گیرد، ای کاش زمان در همان موقع متوقف می شد.

بچه آرامی بودید یا شیطون؟

 تا جایی که شنیدم بچه معمولی بودم، نه خیلی آروم و نه خیلی شیطون، با انرژی همون بچگی.

 بازی و تفریح شما در کودکی؟

 هفت سنگ، خاله بازی، گرگم به هوا و...

 کارتون های مورد علاقه شما در کودکی؟

 گوریل انگوری، سند باد، تنسی تاکسیدو، یوگی و دوستان و...

در کودکی دوست داشتید چه کاره شوید؟

 از پنج سالگی در تئاتر های پدرم بازیگری می کردم ولی همیشه در رؤیاهام دوست داشتم مهماندار هواپیما باشم. شاید به خاطر نوع لباس پوشیدنشون. بعد از دور شدن پدرم از تئاتر، من هم حدود 20 سال از بازیگری دور بودم تا اینکه سال 1378 با ثبت نام در کلاس های بازیگری حمید سمندریان فعالیتم را دوباره شروع کردم و تا امروز حدود 16 سال است که در این عرصه حضور دارم.

 اهل فوتبال هستید؟

 دانش من از فوتبال صفر صفر است، یعنی دو تا دروازه و یک توپ و یک داور.

 طرفدار کدام تیم هستید؟

 تیم ملی و برای علی دایی، خداداد عزیزی و فرهاد مجیدی احترام خاصی قائل هستم.

 چه سبک موسیقی را دوست دارید؟

 موسیقی پاپ

 دلیل کم کاری شما در سال های اخیر؟

 من کم کار نیستم بلکه پیشنهاد کاری کمی دارم. خدا را شکر یکی از بی حاشیه ترین بازیگران این حرفه هستم اما به دلیل اینکه در گردهمایی دوستان شرکت نمی کنم، پیشنهاد کاری کمی هم دارم. وقتی دیده نشی، فراموش می شی. امیدوارم مسئولین فرصتی پیدا کنند و به این مهم رسیدگی کنند چون تنها من نیستم که در این شرایط نامطلوب به لحاظ پیشنهاد بازیگری قرار دارم و متأسفانه هنرمندان دیگری نیز در چنین شرایطی قرار دارند