چهره های مشهور ایرانی که 14 فروردین متولد یا درگذشتند

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یکی از چهره های مشهور ایرانی در 14 فروردین متولد شدند بهتر است این مطلب از چهره ها را از دست ندهید.

ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد 14 فروردین می پردازیم و بیوگرافی کوتاهی از این چهره ها را ارائه خواهیم داد. همراه ما باشید.

رخشان بنی اعتماد

رخشان بنی اعتماد در 14 فروردین 1333 در تهران متولد شد.

چهره های مشهور ایرانی که 14 فروردین متولد یا درگذشتند

این نویسنده، کارگردان و تهیه کننده کشورمان همسر جهانگیر کوثری و مادر باران کوثری بازیگر کشورمان است که حضور فعالی در مراسم های بین المللی از جمله اسکار داشته است.

فیلم قصه ها آخرین اثر رخشان بنی اعتماد در مقام نویسنده، تهیه کننده و کارگردان است که جایزه بهترین فیلمنامه از جشنواره ونیز را کسب نمود.

رز رضوی

رُز رضوی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 14 فروردین 1361 در تهران متولد شد.

رز رضوی

از جمله مشهورترین کارهای او میتوان به سریال های مختارنامه، کلاه پهلوی، ملکوت، تبریز در مه و فیلم های بیداری رؤیاها، ملودی و دعوت اشاره کرد.

ژاله صامتی

ژاله صامتی بازیگر تواتر، سینما و تلویزیون متولد 14 فروردین 1351 است.

چهره های مشهور ایرانی که 14 فروردین متولد یا درگذشتند

وی در رشتهٔ تئاتر از دانشکدهٔ هنر فارغ‌التحصیل شده و فعالیت هنری خود را با حضور در فیلم دت یعنی دختر، به کارگردانی ابوالفضل جلیلی، آغاز کرد.

سریال زیر خاکی ساخته جلیل سامان از مشهورترین آثار طنز این بانوی هنرمند است و داوری برنامه عصر جدید  در فصل سوم، از جدیدترین فعالیت های ژاله صامتی می باشد.

عبدالرضا اکبری

عبدالرضا اکبری چهاردهم فروردین ماه سال 1332 در شهرستان بافت در استان کرمان متولد شد.

چهره های مشهور ایرانی که 14 فروردین متولد یا درگذشتند

عبدالرضا اکبری ازدواج کرده و دارای دو فرزند به نامهای پندار وعرفان است که پندار اکبری پسر او از جمله بازیگران سرشناس کشورمان است. سریال آنام، عملیات 125، پهلوانان نمی میرند و شوق پرواز از جمله فعالیت های هنری این بازیگر مشهور در تلویزیون می باشد.

ابوالحسن صبا

ابوالحسن صبا استاد موسیقی ایرانی، آهنگساز و نوازندهٔ سرشناس ایرانی 14 فروردین 1282 متولد شد.

ابوالحسن صبا

او از برجسته‌ترین چهره های موسیقی ایران در هفتاد سال گذشته است که در نواختن ویولن، سنتور و تمبک صاحب سبک بود.

سعید ابراهیمی فر

سعید ابراهیمی فر کارگردان، نویسنده و بازیگر سینمای ایران متولد 14 فروردین 1335 در تهران است.

سعید ابراهیمی فر

وی فعالیت سینمایی را به عنوان دستیار کارگردان در فیلم صف به کارگردانی علی اصغر عسگریان آغاز کرد و در آثاری همچون ما همه باهم هستیم، ماهی و گربه، زیر تیغ، خانواده کوچک ما و ... مقابل دوربین رفت.

رضا کرم رضایی

رضا کرم رضایی بازیگر، نمایش نامه نویس و کارگردان و مترجم ایرانی در سال 1316 در سنقرآباد در کرمانشاه متولد شد و نیم قرن به طور مستمر در تئاتر و تلویزیون و سینما و در زمینه های مختلف بازیگری، کارگردانی، نویسندگی و ترجمه ادبیات نمایشی فعالیت داشت.

رضا کرم رضایی

رضا کرم رضایی صبح روز 14 فروردین 1389 بر اثر ایست قلبی در بیمارستان، در 72 سالگی چشم از جهان فروبست.