غزل شاکری دختر آرام و بدون حاشیه سینمای ایران است که به تازگی در سریال جیران، در نقش ملک‌زاده خواهر ناصرالدین شاه قاجار و همسر امیرکبیر درخشیده است. غزل شاکری ، بازیگر نقش آذر در سریال زیبای شهرزاد که در قامت خواننده ترک های بسیار محبوبی دارد، این روزها عکسی از کودکی خود با شکل و شمایل بامزه منتشر نموده که در این بخش از چهره ها مشاهده خواهید کرد.

این تصویر آخرین پست غزل شاکری نیست اما حال و هوای عکس بقدری دوست داشتنی بود که حیفمان آمد این حس خوب را به شما مخاطبان عزیز منتقل نکنیم.

چهره بانمک غزل شاکری در دوران کودکی

غزل شاکری/ عکس از متین علیپور

غزل شاکری دختر زنده یاد فرشته طائر پور (تهیه‌ کننده و فیلمنامه‌نویس) در روزهای گذشته تصویری از کودکی خود با روسری بزرگی به سر و گردنبندی عجیب بر گردن در حال تخمه شکستن منتشر کرد و نوشت:

شاید سیزده بدر روزی

در هیئت عروسکی پارچه ای

زیر سایهٔ خانواده و طبیعت

بی تفاوت به ماجراهای زمانه

و مشغول شکستن تخمه ...

چهره بانمک غزل شاکری در دوران کودکی

غزل شاکری بازیگر سینما متولد 22 اسفند 1357 در تهران است. او از همان دوران کودکی در فیلم مرگ ماهی به کارگردانی مرحوم کامبوزیا پرتوی و یکسال بعد در فیلم گلنار ایفای نقش نمود. بازی در نقش گلنار، غزل را چنان به شهرت رساند که بعد از سال ها باز هم خیلی ها او را با نام گلنار بیاد می آورند. او از دوران کودکی خود خاطرات زیادی دارد و می گوید با خواهر و برادرم به همراه دختر و پسر خاله هایم از بچگی در خانه مادر بزرگ باهم بزرگ شده ایم.

او در آثار مختلفی مانند وقتی همه خواب بودند، سارا و آیدا، شهرزاد، جیران، سازهای ناکوک، بانوی عمارت و... حضور داشته است و علاوه بر بازیگری در پشت صحنه سینما در حوزه طراحی صحنه و لباس حضور داشته و در موسیقی و خوانندگی هم همکاری زیادی با آهنگسازان بنام و خوش ذوق دارد.

 

بیوگرافی غزل شاکری

غزل شاکری متولد 22 اسفند 1357 در تهران ، بازیگر و خواننده طراح است.

فارغ التحصیل لیسانس طراحی صنعتی از دانشگاه آزاد می باشد که از طراحی داخلی شروع کرد سپس وارد طراحی صحنه شد و حالا در بازیگری و آواز می درخشد.

غزل شاکری دختر فرشته طائرپور تهیه کننده، مدیر تولید، مجری طرح و فیلمنامه نویس است که مشاور امور مالیاتی خانه سینما می باشد.

او دارای خواهری بنام عسل و یک برادر به نام علی است. مسعود کرامتی همسر دوم فرشته طائرپوراست.

غزل شاکری و برادرش+عکس

غزل شاکری و برادرش در دوران کودکی

 

تحصیلات غزل شاکری

غزل شاکری لیسانس طراحی صنعتی را از دانشگاه آزاد کسبی نمود و پس از آغاز طراحی داخلی وارد طراحی صحنه شد.

 

ازدواج غزل شاکری

غزل شاکری مجرد بوده و تاکنون هم ازدواج نکرده است و فرزندی ندارد.

غزل شاکری

 

فعالیت غزل شاکری در عرصه موسیقی

غزل شاکری علاقه زیادی به موسیقی و آلات موسیقی ایران دارد. از فعالیت های موسیقایی غزل شاکری می توان به بازخوانی تصنیف حدیث آشنایی اثر حبیب الله بدیعی و خوانندگی پوران و تک خوانی ریتمیک با عنوان قلک اشاره کرد.

آهنگ چون موی تو برای سریال شهرزاد نیز از وی منتشر شده است.

 

غزل شاکری

ورود غزل شاکری به عرصه بازیگری

اولین نقش آفرینی غزل شاکری در فیلم مرگ ماهی به کارگردانی مرحوم کامبوزیا پرتوی در سال 1366 و همکاری با مادرش در 9 سالگی بوده است.

او یک سال بعد زمانی که ده ساله بود، در فیلم گلنار کنار بزرگانی از عرصه هنر چون  شهلا ریاحی  و اکبر دودکار ایفای نقش نمود و به شدت مشهور شد. لباس های گلنار، دستمال آبی و عروسک ها در دفترخانه ادبیات نگهداری می شوند.

غزل شاکری

 

غزل شاکری در فیلم گلنار

غزل شاکری در سال 67 زمانی که تنها ده سال داشت در فیلم گلنار نقش آفرینی کرد. گلنار با کارگردانی کامبوزیا پرتوی با حضور بازیگرانی چون :غزل شکری ، شهلا ریاحی ، محرم بسیم ، اکبر دودکار ، غزل شاکری ، علیرضا رونقی و ... ساخته شد.

گلنار یکی از نوستالژیک ترین فیلم ها برای متولدین دهه شصت است و بسیار از افراد هنوز غزل شاکری را با نام گلنار می شناسند. گلنار روایتی از داستان گم شدن یک دختربچه است که با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می کند. او روزی که به کنار چشمه می رود دستمال آبی یادگار مادرش را گم می کند و در پی دستمال به جنگل می رود و راه را گم می کند و....

غزل شاکری

فیلم شناسی غزل شاکری

فیلم سینمایی

فیلم ماهی (کامبوزیا پرتوی ، 1366)

فیلم گلنار (کامبوزیا پرتوی ، 1367)

فیلم وقتی همه خواب بودند (فریدون حسن پور ، 1384)

فیلم آینه های روبرو (نگار آذربایجانی ، 1388)

فیلم سارا و آیدا (مازیار میری ، 1395)

فیلم سازهای ناکوک (علی حضرتی ، 1398)

سریال

جیران به کارگردانی حسن فتحی

بانوی عمارت (عزیزالله حمیدنژاد 1397)

سریال شهرزاد (حسن فتحی ، 1393)

سریال خاتون

تله فیلم

تله فیلم حتی اگر شب باشد (منیر قیدی)

تصویربردار پشت صحنه

نیلوفر (سابین ژمایل ، 1387)

طراح صحنه و لباس

وقتی همه خواب بودند (فریدون حسن پور ، 1384)

آینه های روبرو (نگار آذربایجانی ، 1388)