توصیه مهم علی نصیریان به علاقمندان به بازیگری

علی نصیریان پیرامون فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال حاضر مشغول پروژه خاصی نیستم، چندین کار پیشنهاد شد اما هیچکدام از نقشها برایم جذابیت نداشت که بخواهم آنها را بپذیرم.

علی نصیریان در همین رابطه ادامه داد: در حال حاضر اکران فیلم سینمایی «لامینور» را در برنامه دارم، خوشحالم که بخشی از پروژه سینمایی داریوش مهرجویی بودم و هر وقت این کارگردان سینما به من پیشنهاد بدهم آن را خواهم پذیرفت، رابطه و همکاری من با داریوش مهرجویی به سالهای سال بازی می‌گردد و همیشه از این همکاری استقبال می‌کنم.

نصیریان درباره وضعیت فعلی سینما تاکید کرد: سینما دو سال سخت کرونایی را پشت سر گذاشته و نباید چندان انتظار ویژه‌ای برای موفقیت در گیشه داشت، طبیعی است اگر مخاطبان هنوز برای بازگشت به سینما شک داشته باشند زیرا بیماری سختی را پشت سر گذاشته اند و باید به آنها مهلت داد.

وی در همین رابطه ادامه داد: البته من معتقدم که سینما وقت مناسبی برای تفکر داشت، برای اینکه بتواند در دوران تعطیلی خود برای تولیدات بهتر و بیشتر تلاش کند، به شخصه امیدوارم طی این دو سال فیلمنامه‌های خوبی نوشته شده باشد. به نظر من می‌توان در شرایط فعلی به جوانان بهای بیشتری داد، این جوانان هستند که آینده سینما را می‌سازند، طی سالهای گذشته فیلمهای خوبی از نسل جوانان به سینما آمده که نشان دهنده پتانسیل بالای این نسل برای آینده است.

نصیریان درباره سینما در قرن جدید اضافه کرد: به نظر من سینما نیازمند تغییری اساسی در قرن جدید است، ما در مرحله تازه‌ای تجربه تصویر قرار داریم و اگر می‌خواهیم خودمان و سینمایمان حرفی برای گفتن داشته باشد نباید به راهی که تا امروز رفته ایم اکتفا کنیم.

توصیه مهم علی نصیریان به علاقمندان به بازیگری

نصیریان: تمرین، تکرار و مطالعه مهمترین رموز موفقیت یک بازیگر است
نصیریان درباره راهکار موفقیت بازیگران جوان در سینما اضافه کرد: از نظر من تمرین و یادگیری مهمترین اصل در راه یک بازیگر است، مهم نیست چند سال داشته باشید، همواره باید یاد بگیرید، همواره هم اینطور نیست که از کسی که سنش از شما بالاتر است چیزی بیاموزید، گاها پیش می‌آید که شخصا از یک کارگردان جوان نکات زیادی را یاد می گیرم.

بازیگر فیلم سینمایی «گاو» در همین رابطه خاطرنشان کرد: آنچه به نسل جوان و نوجوان بازیگر توصیه می‌کنم این است که هیچگاه مطالعه، تمرین و تکرار را کنار نگذارند، هر چه برای موفقیت در بازیگری وجود دارد در همین سه کلمه نهفته است، از سویی همانطور که گفتم تا لحظه ای که خود را بازیگر می‌دانند آماده درک و یادگیری نکات و اتفاقات تازه باشند تا همواره به عنوان یک بازیگر به روز و آماده شناخته شوند.