جلال مقامی درباره وضعیت این روزهایش در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش گفت: «امیدوارم هیچ کس هیچ گاه به دارو نیاز پیدا نکند، چون داروها خیلی گران است. من این روزها روزی ۱۰ قرص می‌خورم و شاید ماهی حداقل 1.5 میلیون هزینه دارو می‌کنم. نه این که فقط من باشم خیلی ها درگیر این مشکلات هستند و من یکی از آن‌ها هستم.»

وی در پاسخ به این که چگونه امرار معاش می کند؟ گفت: «مبلغی از تامین اجتماعی می‌گیرم و ماهانه‌ای هم از تلویزیون می‌گرفتم که نمی‌دانم چه مشکلی در دریافت آن به وجود آمد که البته درست می شود. درست هم نشود من تابع قانونم. هیچ گاه در زندگی این گونه نبوده ام که تمنایی کنم تا به من چیزی برسد.»

این دوبلور و گوینده رادیو که چند سالی است فعالیتی ندارد با اشاره به هزینه‌های درمانی بیان کرد: «همین چندی پیش بیمارستان بودم و ۱۴ میلیون هزینه دادم و پس‌اندازی داشتم که از آن استفاده شد اما دیگر از کجا می‌توان باز پس انداز دیگری مهیا کرد. با این حال خدا بزرگ است و من ناله نمی کنم.»

واکنش جلال مقامی به حواشی صحبت هایش

مقامی خاطرنشان کرد: «خدا را شاهد می‌گیرم که هیچ گاه چشمداشتی از کسی نداشته ام. خدا همیشه بالای سر ما بوده است. من مگر چقدر زنده هستم که خدایی نکرده درخواستی از کسی داشته باشم و خدا نکند که این طور باشم. این را هم اگر مردم می شنوند خدایی نکرده چنین فکری نکنند که ای داد اگر چنین تصوری پیش بیاید.»