ویژه‌ برنامه « خانه‌ زاد » قرار شبانگاهی شبکه دو سیما در دهه اول محرم است که از امشب سه‌شنبه (۱۱ مرداد ماه) ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود.

این برنامه گفت‌وگومحور با اجرای سلمان فرخنده هر شب با یکی از خادمین هیات‌های مذهبی که هریک در نقشی خاص مشغول خدمت به مجالس سوگواری اباعبدالله‌الحسین (ع) هستند و تجارب شگرفی از این خدمت‌رسانی دارند، به گفت‌وگو می‌پردازد.

اجرای یکی از بخش‌های این برنامه با نام روزشمار را صبا سلیمانی ، دختر زنده‌یاد علی سلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون بر عهده دارد. در این بخش یک داستان از واقعه کربلا متصل به روزهای مختلفِ دهه اول محرم روایت می‌شود.

مهمانان این برنامه با سال‌ها خدمت خالصه‌شان به مجالس عزای حسینی تعریف می‌شوند.

همچنین پیرغلامان و خادمان، آشپزها، عکاسان، چای‌ریزان، شعرا و نویسندگان آئینی، کفش‌دارها، میان‌داران‌، علم‌کش‌ها، خیاطان و تمام نقش‌های تشکیل دهنده هیات‌های مذهبی که تاکنون دوربین سمت‌شان نیامده مهمان این برنامه می‌شوند.

موضوع گفت‌وگو در خانه‌زاد حول تجربیات سالیان، شیرینی‌های خدمت، اتفاقات نزدیک به معجزه، چگونگی گره خوردن معنوی افراد به مجالس سوگ اباعبدالله (ع) و ... خواهد بود.

یکی دیگر از بخش‌های خانه‌زاد پرداختن به روضه‌های خانگی به صورت رئالیتی شو از مرحله آماده شدن خانه تا خرید وسایل، آمدن مهمانان و مداح، برپایی علم‌ها و ... خواهد بود.

چایخانه حسینی و نوارخانه (با معرفی معرفی و پخش نوحه‌های خاطره‌انگیز) و پخش مستندهای مربوط به مهمان برنامه از دیگر بخش‌های برنامه «خانه‌زاد» است که برای هر یک دکوری متفاوت تولید شده است.

 «خانه‌زاد» کاری است از گروه معارف شبکه دو به تهیه‌کنندگی سیدصادق حسینی که در ۱۳ قسمت هر شب ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود.

از دیگر عوامل برنامه می‌توان به فرشاد کلباسی جانشین تهیه‌کننده، مهدی قربانی کارگردان و مجری طرح، نویسنده علی رکن‌الدین و سلمان فرخنده و صبا سلیمانی مجری اشاره کرد.

دختر زنده‌یاد علی سلیمانی برنامه محرمی اجرا می‌کند