به هر قیمتی نباید مخاطب را به سینما کشاند /عمرم را پای بازیگری گذاشتم

کوروش تهامی با اشاره به فرارسیدن روز ملی سینما گفت: شخصا این روز که برای همه ما عزیز است را به همکارانم و علاقمندان به سینما تبریک می‌گویم، امیدوار در سال جدید سینمایی شاهد ارتقا و رشد این هنر و همچنین رونق دوباره سالنهای سینما باشیم.

سینما تا دوران اوجش هنوز فاصله دارد
وی در همین راستا اظهار داشت: هرچند سینما از ابتدای سال جاری به طور کامل بازگشایی شده اما همچنان باید در انتظار روزهای پرهیاهوی این هنر باشیم، روزهایی که سالنها مملو از جمعیت تماشاگران باشند، طبیعتا بعد از دو سال سخت کرونایی رسیدن به نقطه مطلوب سینما زمان بر است.

بازیگر فیلم سینمایی «کروکودیل» با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری سینما در زندگی مردم افزود: سینما هم از جهت آگاهی سازی و هم سرگرمی برای خانواده‌ها دارای اهمیت زیادی است بنابراین سینما باید در سبد کالای خانواده‌ها جای بگیرد، همانطور که در تمام دنیا این موضوع وجود داشته و تعریف شده است.

تهامی در همین رابطه ادامه داد: همچنین در کشور ما این گونه بوده است است اما لازم است فرهنگ سینما رفتن و فیلم دیدن بیش از پیش مردم جا افتاده و تبدیل به یک دغدغه شود چراکه سینما یکی از تاثیرگذارترین هنرهای تصویری است حرفی که در یک فیلم زده می‌شود را شاید سال‌ها نتوان به یک مخاطب القا کرد اما با تماشای یک فیلم مخاطب به خوبی پیام را دریافت می‌کند و به خاطر می‌سپارد.

باید به فکر مدیریت و هدایت سینما در هر شرایط پیش‌بینی نشده‌ای باشیم
تهامی در ادامه با توجه به فاصله‌ای که ویروس کرونا بین مردم و سینما‌ها ایجاد کرده ابراز کرد: به هر صورت کرونا این موضوع را به همه ما یادآوری شد که هیچ چیز در این دنیا پایدار نیست بنابراین سیاست‌گذاران این حوزه باید به فکر راه حلی باشند که اگر خدای ناکرده بازهم با چنین اتفاقی روبرو شدیم چگونه آن را مدیریت کنیم.

تهامی: عمرم را برای سینما گذاشتم 
تهامی با اشاره به علاقه خود به سینمای ایران تاکید کرد: سینما را بسیار دوست دارم چرا که سالهاست این هنر با من است و لحظه به لحظه با آن زندگی کردم و جزو جدا نشدنی از زندگی من محسوب می‌شود چرا که عمری را برای سینما گذاشته‌ام.

بازیگر فیلم سینمایی «رگ خواب» پیرامون تاثیر مستقیم سینما در مخاطب اظهار کرد: یک فیلم خوب در روح و روان و فکر هر مخاطبی تاثیر خیلی مثبتی دارد، به نظر من سینما یکی از ملزومات سال‌هایی هست که داریم در آن زندگی می‌کنیم و باید تبدیل به یک عادت در زندگی‌ همه افراد شود و مردم به صورت تعریف شده برای تماشای فیلم به سینما‌ها بروند.

به هر قیمتی نباید مخاطب را به سینما کشاند /عمرم را پای بازیگری گذاشتمبه هر قیمتی نباید مخاطب را به سینما کشاند 
بازیگر سریال «دل» پیرامون وضعیت سینمای کمدی تاکید کرد: من اصلا معتقد نیستم که به هر قیمتی با هر فیلم و نمایشی مردم را به سینما بکشانیم. باید به آن مرحله‌ برسیم که در طول سال ۱۵ الی ۲۰ فیلم درجه یک داشته باشیم که بشود از آن تمام قد دفاع کرد و پایشان ایستاد. سینمای ما از سوی کل دنیا مورد تعریف و تمجید قرار گرفته، ولی با این حال تعداد فیلم‌های درجه یکمان آنقدری نیست که با افتخار بگوییم امسال ۲۰ فیلم خوب داشتیم که تمام قد می‌توان از آن‌ها دفاع کرد.

تهامی در همین رابطه ادامه داد: مردم هم با انتخاب دقیق خودشان می‌توانند برای تولید فیلم‌های خوب خط و جهت بدهند. مخاطب امروز بسیار باهوش است و دسترسی به فیلم‌های روز دنیا دارد و فیلم‌های با کیفیت زیادی را دیده است پس ما نمی‌توانیم مخاطب امروز رو به سمت سینمای سطحی سوق دهیم چراکه مخاطب متوجه کیفیت یک اثر می‌شود و خوب را از بد تشخیص می‌دهد.