به گزارش افکارنیوز،

مراسم هفتمین روز درگذشت جمشید مشایخی روز ۲۴فروردین‌ماه، در مسجد بلال صدا و سیما با حضور خانواده این هنرمند پیشکسوت و مدیران سازمان برگزار شد.

 

آغاز مراسم بزرگداشت جمشید مشایخی در مسجد بلال صدا و سیما

علی اصغر پورمحمدی قائم‌مقام سیما، شاه آبادی معاون صدا، محمد احسانی مدیر شبکه نسیم، رضا پورحسین قائم مقام سیما و محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو ، مرتضی میرباقری معاون سیما، محمد رضا ورزی کارگردان، رامبد جوان و احمدی تهیه کننده خندوانه در این مراسم حضور دارند.

آغاز مراسم بزرگداشت جمشید مشایخی در مسجد بلال صدا و سیما

در این مراسم؛ پورحسین قائم مقام سیما ضمن تسلیت به خانواده و جامعه هنری کشور گفت: استاد جمشید مشایخی به سطحی رسیده بود که به جایگاهش شرف و صلاحیت می‌داد. گاه کسی از مکانی به صلاحیتی می‌رسد؛ اما بعضی‌ افراد خود برای مکان و جایگاهشان مشروعیت، امتیاز و صلاحیت می‌آورند.

وی ادامه داد: این هنرمند در سال‌هایی که به هنرنمایی مشغول بود،  هر چه پخته‌تر می‌شد به نقش‌ها بیشتر جان می بخشید.

در این مراسم شاه آبادی معاون صدا گفت: استاد مشایخی به خاطر مردم گذشت می کرد،همه ما خاطرات خوبی از نقش ها و اخلاق استاد به یادگار داریم.

آغاز مراسم بزرگداشت جمشید مشایخی در مسجد بلال صدا و سیما

وی ادامه داد: امیدوارم عرصه هنر میدان آزمایشی باشد تا همه بتوانند آسوده خاطر از آن بیرون بیایند و انشاءلله با صالحان مشحور شوند.

نادر مشایخی فرزند مرحوم مشایخی گفت:پدرم همیشه به من ایرانی بودن و مرام ایرانی را آموخت .

وی عنوان کرد: سه چهار نصیحت مهم در زندگی از پدرم شنیدم و خودش را نسبت به کارهایی که انجام می دادم مسئول می دانست حتی زمانی که در وین تحصیل می کردم به آنجا آمد و گفت زمانی که به ایران بر می گردی رفتار و طرز تفکر ایرانی را در کارت یاد بگیر و به جوانان آموزش بدهید.