به گزارش افکارنیوز،

کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون، ضمن تسلیت به مناسبت فراررسیدن عاشورای حسینی گفت: از نظر من امام حسین(ع) شخصیت بسیار بزرگی در تاریخ هستند. جایگاه والای امام حسین (ع) از دو دیدگاه قابل بررسی است زیرا ایشان هم از لحاظ مذهبی و هم از لحاظ انسانی و به عنوان یک فرد در جامعه جایگاه والا و بی مثالی داشتند.

اخبار چهره ها _ وی در همین راستا ادامه داد: شجاعت و شهامت سیدالشهدا (ع) بسیار خاص است زیرا وقتی کسی خودش تصمیم بگیرد تا وارد اتفاقی خطیر شود، باید از شجاعتی همراه با درایت برخوردار باشد. همین شجاعت، آزادگی و ایثار باعث شده تا امام سوم برای تمام ما ایرانیان جایگاه بسیار ویژه ای داشته باشند. از نظر من جایگاه ویژه امام حسین (ع) در میان مردمان ایران زمین و علاقه ای که به این امام همام داریم به نوعی از ایثار و شجاعت آن حضرت نشات می گیرد.

بازیگر فیلم سینمایی "رگ خواب" با اشاره به حضور خود در تکایای حسینی اضافه کرد: من هم مثل تمام ایرانیان علاقه بسیاری به ایام ماه محرم دارم. این علاقه از همان کودکی با من همراه بوده است. آن زمان که کودک بودم و در مراسمات عزاداری عاشورا و تاسوعا شرکت می کردم.

بازیگر فیلم سینمایی "کروکودیل" با اشاره به حال و هوای معنوی ایران اسلامی در روزها و شب‌های ماه محرم تاکید کرد: حال و هوای این روزها را به شدت دوست دارم زیرا من هم با این حال و هوا و عشق به "امام حسین (ع)" رشد کرده ام.

تهامی خاطرنشان کرد: به واسطه مشغله ‌های زیاد و همزمانی با فیلمبرداری آثار شاید نتوانم هر شب به مراسم عزاداری بروم اما شب‌هایی که خانه هستم به تکایای نزدیک خانه رفته و در آنجا به عزاداری برای سالار شهیدان می پردازم.