به گزارش افکارنیوز،

کوروش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، درباره دوری از بازیگری به دلیل مشغله های فرهنگی گفت: اتفاقاً من در کنار فعالیت‌های مدیریتی در عرصه هنر و فرهنگ همواره بازیگری را ادامه می‌دهم. به تازگی در فیلم دوچ را به پایان رساندم که در جشنواره بین المللی فیلم بلژیک اکران خواهد شد و علاوه بر آن کارگردانی و بازی در تئاتر را نیز ادامه می‌دهم.

اخبار چهره ها _ بازیگر فیلم "امپراتور جهنم" درباره آرزوی حضور بازیگران تئاتر در سینما افزود: شما اگر سالها بازیگر تئاتر هم باشید مردم شما را به سختی می شناسند. مگر علی رفیعی که یکی از بزرگان تئاتر کشور است و سالها بهترین آثار را روی صحنه برده در نزد مردم شناخته شده است؟. علی رفیعی را نه تنها مردم کشور بلکه مردم تهران هم به خوبی نمی‌شناسند.

بازیگر سریال یوسف پیامبر (ع) درخصوص وضعیت فعلی بازیگری اظهار کرد: متاسفانه در حال حاضر بازیگران وضعیت خوبی ندارند. منظورم از بازیگران آنهایی است که سالها برای این رشته زحمت کشیده اند و خون دل خورده اند.

وی در همین راستا ادامه داد: در سالهای اخیر به شدت می بینیم که نابازیگران وارد عرصه شده اند و با خرید نقش و یا داشتن رابطه بازیگر می شوند. البته اینها به زودی از عرصه بیرون می روند اما حضورشان در هر صورت به سینما ضربه می زند.

وی با نقد حضور اسپانسر-بازیگران در سینما اضافه کرد: در بسیاری از مواقع افرادی با سرمایه های مالی زیاد وارد یک پروژه می شوند و می توانند به واسطه همین سرمایه نقش نسبتاً خوبی را بازی کنند. از نظر من پروژه هر قدر هم از نظر مالی دچار سختی و مشکل باشد نباید زیر بار این وضعیت ها رفت.

زارعی با نقد کم توجهی به بازیگران پیشکسوت خاطرنشان کرد: متاسفانه حضور بازیگرانی که با رابطه و لابی وارد سینما می شوند به بیکار شدن اکثریت کسانی می انجامد که برا این راه زحمت کشیده اند و هم اکنون هم می بینیم که بسیاری از بازیگران پیشکسوتان خانه نشین شده و بیکار شده اند.