به گزارش افکارنیوز،
قربان نجفی بازیگر پیشکسوت با اشاره به تأثیرپذیری بیش از حد برخی سریال‌ها از آثار ماهواره‌ای گفت: این کپی‌کاری‌ها از الگوهای داستان‌پردازی سریال‌های اروپایی و امریکایی نیست که اگر این طور بود یقیناً کیفیت نگارش متن‌ها رشد می‌کرد.

اخبار چهره ها - نجفی ادامه داد: برخی در تقلید به سمت ساده‌ترین نوع سریال‌سازی که سریال‌های ترک است رفته‌اند، یعنی داستان‌پردازی را فاکتور گرفته‌اند و با یک خرده‌پیرنگ استارت تولید را می‌زنند و به جایش تا می‌توانند بر گریم‌های گل‌درشت و موسیقی اغراق‌آمیز تمرکز می‌کنند. بازیگر «مزرعه پدری» و «تنگه ابوقریب» با اشاره به معضل کپی‌کاری از سریال‌های ترک در شبکه خانگی گفت: تهیه‌کنندگان شبکه خانگی تصور می‌کنند، چون مردم سریال‌های ترک بنجل می‌بینند، آن‌ها هم بنجل‌ترش را بسازند و این صحیح نیست، چون ادبیاتی داریم که تصویرسازی نعل به نعل آن هم صددرجه بهتر از کپی‌کاری از سریال‌های ترک است.

نجفی خاطرنشان ساخت: اینکه چرا یک مغازه بدنام شده دلایل مختلف دارد، شاید فروشنده‌اش بداخلاق است و مشتری‌ها به آن اعتماد ندارند یا شاید در برهه‌ای کم‌فروشی کرده یا شاید زمانی که باید، کنار مردم نایستاده است، دلیلش هر چه باشد باید شناسایی شود و از طریق یک برنامه زمانی بلندمدت ایرادات رفع شود.

بازیگر سریال‌های «ستایش» و «نفس» تأکید کرد: خیلی پتانسیل این را داریم که برنامه‌های خوب بسازیم و محتواهای به‌روز تولید کنیم. اگر بیننده احترام ببیند، صددرصد مخاطب پر و پا قرص تلویزیون خواهد بود و فی‌الفور قید ماهواره و رسانه‌های رقیب را خواهد زد.

قربان نجفی ابراز امیدواری کرد: تنها راه بازگشت مخاطب به سریال‌های داخلی فقط و فقط بالا بردن کیفیت است. اگر در دهه ۷۰ سریال الف داشتیم حالا باید دو پله بالاتر از آن سریال‌ها را تولید می‌کردیم و اگر زمانی با حداقل امکانات، محتوا تولید می‌کردیم، حالا هم باید با بهره بردن مناسب از امکانات شکوفایی سریال‌ها را شاهد باشیم. هم تلویزیون و هم شبکه خانگی به سریال‌هایی نیاز دارند که مخاطبان آن‌ها رشد کیفی‌شان را مشاهده کنند وگرنه کپی‌کاری از ماهواره، عاقبتی ندارد جز دور شدن از مخاطب.