به گزارش افکارنیوز،

لئوناردو دی کاپریو صحبت‌ها و ادعا‌های غلط ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل که مدعی بود این بازیگر در سرمایه گذاری آتش سوزی‌های آمازون نقش دارد را رد کرد.

اخبار چهره ها - دی کاپریو بازیگر فیلم « روز و روزگاری در هالیوود » با انتشار پستی در صفحه شخصی خود مدعی شد که در سازمان‌هایی که رئیس جمهور برزیل در صحبت هایش مورد هدف قرار داده مشارکت و سرمایه گذاری نداشته است.

بولسونارو پیش از این گفته بود: این لئوناردو دیکاپریو فرد جالبی به نظر می‌رسد، اینطور نیست؟ اما او برای به آتش کشیدن آمازون پول پرداخت می‌کند.

دی کاپریو در این اعلامیه نوشته است: در این زمان که آمازون در بحران است، من مردم را که برای محافظت از سرمایه طبیعی و فرهنگی خود انجام می‌دهند حمایت می‌کنم. آن‌ها یک نمونه شگفت انگیز، متحرک و فروتن از تعهد و اشتیاق لازم برای حفظ محیط زیست هستند.

آینده این اکوسیستم غیر قابل تعویض، به خطر افتاده و من افتخار می‌کنم در کنار گروهی هستم که برای محافظت از آن‌ها ایستاده اند. من به حمایت از جوامع بومی برزیل، دولت‌های محلی، دانشمندان، آموزنده‌ها و عموم مردم، بدون خستگی به منظور محافظت از آمازون برای آینده برزیلی‌ها متعهد خواهم ماند.

رئیس جمهور برزیل معتقد است سازمان صندوق جهانی طبیعت، عکس‌هایی را توسط آتش نشان‌های داوطلب گرفته  و آن‌ها را برای تقاضای کمک مالی استفاده کرده است که شامل ۵۰۰ هزار دلار از سوی دی کاپریو نیز می‌شود. این موضوع جدیدترین تلاش بولسونارو برای انتقال سرزنش از دولت خودش و مقصر نشان دادن دیگران است.

دی کاپریو بازیگر و فعال محیط زیستی است که در پی آتش سوزی‌های اخیر آمازون به طرحی که برای جلوگیری از انقراض حیات وحش است، ۵ میلیون دلار کمک مالی کرده بود.