به گزارش افکارنیوز،

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در هفتمین روز برگزاری خود در پردیس سینمایی ملت موسوم به کاخ رسانه با اخبار و حواشی فراوانی روبرو بود که از جمله مهمترین آنها به خداحافظی فرامرز قریبیان از عرصه بازیگری اشاره کرد. 

اخبار چهره ها - پردیس سینمایی ملت طی هفت روز ابتدایی کار خود میزبان آثار متفاوتی بوده که از میان آنها سه فیلم «شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت، «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان و «روز صفر» از سعید ملکان تاکنون بیشترین استقبال را از سوی اهالی رسانه و منتقدین از آن خود کرده اند.

میزبان اهالی رسانه اما نسبت سالهای گذشته ارتقا فراوانی داشته است، مهمترین نقطه قوت پردیس سینمایی ملت علاوه بر افزایش تعداد سالن‌ها که البته کاربرد چندانی در جشنواره فیلم فجر پیدا نکرده بودند را می‌توان به تغییر عمده سالن نشست خبری آثار نسبت داد.

مهمترین نقطه ضعف این پردیس همچون سالهای گذشته اما اینترنت کم سرعت و در اکثرا مواقع قطع شده این مرکز سینمایی بود، سالن اسکان اهالی رسانه به دلیل نبود جایگاه به تعداد اهالی خبر به طور معمول بیش از حد شلوغ بوده است.

 

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/11/18/2469046_298.jpg

اکران فیلم سینمایی «لباس شخصی» اما مورد رضایت خبرنگاران و اهالی رسانه قرار نگرفت و بسیاری از آنها در میانه های فیلم سالن های اکران کننده اثر را ترک کردند، اثری که فیلم اول کارگردان محسوب می شود و باید دید در ادامه چگونه پیش خواهد رفت.

اکران فیلم سینمایی «خروج» تازه ترین ساخته ابراهیم حاتمی کیا در روز هفتم جشنواره فیلم فجر با استقبال اهالی رسانه روبرو شد و براساس پیش بینی‌ها تمامی سالن‌های نمایش دهنده این فیلم به طور کامل پر شدند.

«خروج» به عنوان بیستمین اثر ابراهیم حاتمی کیا در مقام کارگردان امسال در بخش سوادی سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حاضر شد و احتمال می رود که بتواند در بخش های مختلف جشنواره فیلم فجر امسال نامزد سیمرغ جشنواره فیلم فجر باشد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/11/18/2468873_166.jpg

نشست خبری فیلم سینمایی خروج را می توان پرتعدادتزین و شلوغ ترین نشست خبری طی هفت روز نخست سی و هشتمین حشنواره فیلم فجر است، نشستی که با التهابات فراوانی برگزار شد. از جمله حواشی این نشست می توان به تشویق فرامرز قریبیان از سوی اهالی خبر اشاره کرد.

فرامرز قریبیان دلیل حضورش در پردیس سینمایی ملت را علاقه اش به ابراهیم حاتمی کیا و دفاع از فیلمی که در آن بازی کرده اعلام کرد.

فیلم سینمایی خروج در پردیس سینمایی ملت حواشی متعددی را با خود به همراه داشت، از عدم توانایی محمود گبرلو در مدیریت نشست تا خداحافظی «فرامرز قریبیان» از دنیای بازیگری از جمله مهمترین حواشی اکران فیلم سینمایی خروج در کاخ رسانه بود.

آخرین سانس از اکران سینمای رسانه در پردیس سینمایی ملت به اکران فیلم سینمایی «آتابای» ساخته نیکی کریمی اختصاص داشت.

حاشیه اکران فیلم سینمایی آتابای اما شاید به خاطر اکران خود این فیلم نبود، زیرا بسیاری از خبرنگاران نتوانستند این فیلم را در پردیس سینمایی ملت تماشا کنند، دلیلی اصلی این اتفاق را می توان به طولانی شدن نشست خبری فیلم سینمایی «خروج» نسبت داد.

اکران فیلم سینمایی « آتابای » ساخته نیکی کریمی با نقد مثبت اکثریت اهالی رسانه روبرو شد، اما نشست خبری این فیلم هم خالی از حاشیه نبود، در جواب یکی از خبرنگاران که ساخت فیلم به زبان ترکی را اشتباه خوانده بود هادی حجازی فر وی را فاشیست خواند و کشور ایران کشوری با قومیت های مختلف خواند که هرکس می تواند در آن فیلم بسازد.