به گزارش افکارنیوز،

کمند امیرسلیمانی، پیرامون همکاری با «محمدعلی کشاورز» در سریال پدرسالار گفت: من افتخار این را داشتم که در سنین پایین در خدمت بازیگر پیشکسوت مرحوم محمدعلی کشاورز باشم و در سریال پدرسالار نقش عروس وی را ایفا کنم، سریال پدرسالار و همکاری با محمدعلی کشاورز برای من سراسر درس بود.

اخبار چهره ها - وی در همین راستا ادامه داد: در آن سن و سال نیازمند این بودم که شخصی مرا به خوبی همراهی و هدایت کند، محمدعلی کشاورز و حضورش در سریال پدرسالار یک سره درس و از سوی من آموختن بود، به شخصه از محمدعلی کشاورز و هم نسل‌های وی تعهد کاری، اخلاق حرفه‌ای، منش و مردمی بودن را یاد گرفتم.

بازیگر سریال «پدر سالار» درباره ویژگی مهم محمدعلی کشاورز در حین بازیگری افزود: یکی از خصوصیات ویژه کشاورز در آن بود که با وجود تجربه بالا و سابقه کاری پربار همیشه هوای جوانان را داشت و در بسیاری از بخش‌های سریال پدرسالار به من کمک می‌کرد.

وی شخصیت کشاورز را شخصیتی مدبر و مدیر توصیف کرد و تاکید کرد: در سریال پدر سالار شخصیتی که کشاورز آن را ایفا می‌کرد شخصیتی مدیر و خانواده دوست بود، جالب آنجاست که در پشت صحنه نیز وی همیشه مدیریت خوبی داشت و در جمع آوری و وحدت میان بازیگران به خوبی عمل می‌کرد.

بازیگر سریال «گاندو» در همین رابطه تاکید کرد: کشاورز در سریال پدرسالار بزرگ ما بود و به واسطه همین تمامی بازیگران به واقع مثل یک خانواده در پشت صحنه فعالیت داشتند، آن چیزی که در خانواده پدرسالار مخاطب در قاب تلویزیون می‌دید دقیقا پشت صحنه هم اتفاق می‌افتاد و شاید به همین خاطر روابط بین کاراکتر‌ها به خوبی قابل لمس بود.

وی همکاری با کشاورز را نقطه درخشان کارنامه کاری خود خواند و تصریح کرد: به واقع بازی در سریال «پدر سالار» و قرارگیری در کنار بازیگر بزرگی همچون محمدعلی کشاورز برای شخص من افتخار و در کارنامه کاری ام مهمترین نقطه عطف محسوب می‌شود.

امیرسلیمانی درباره محبوبیت همیشگی کشاورز طی سالهای سال بازیگری افزود: کشاورز تا حدی نقش‌های ماندگار بازی کرد که به عنوان یک اسطوره بازیگری تمجید و تثبیت شده بود، انتخاب‌های درست وی در ایفای نقش عاملی بود که همواره وی را در قامت نقش‌های بزرگ ببینیم، نقش‌های مهم، متفاوت و جذاب از جمله دلایل محبوبیت کشاورز در بین مخاطبان است. 

وی مردمی بودن را شاخصه اصلی کشاورز دانست و ادامه داد: کشاورز بسیار مردمی بود، برای تماشاگران وقت می‌گذاشت، در خیابان با آنها حرف می‌زد و خودش را همواره بخشی از مردم می‌دانست، در اماکن عمومی همواره با روی خوش با مردم برخورد می‌کرد، از نظر من کشاورز تمام ویژگی‌های یک هنرمند برجسته و مردمی را با خود داشت. خوشبختانه این خصایص همواره سرلوحه کار کشاورز بود و تمام سعی‌ خود را کرد تا آنها را به ما هم یاد بدهد. 

بازیگر سریال «ستایش» با اشاره به کیفیت بازی کشاورز اضافه کرد: وقتی محمدعلی کشاورز در نقش پدرسالار حضور پیدا کرد نزدیک به ۶۳ سال سن داشت و جزو بازیگران پیشکسوت محسوب می‌شد، من اعتقاد دارم که بازیگران بزرگ در هر سنی نقش برایشان نوشته شده و کار می‌کنند، در این سال‌های اخیر هم دلیل کمرنگ شدن وی بیشتر بیماری بود و اگر نه وی همواره در بازیگری در بهترین سطح خود قرار داشت.

امیرسلیمانی در همین راستا خاطرنشان کرد: البته این را نباید فراموش کنیم که سینمای ما سینمای نسل جوان است و اکثر شخصیت‌ها برای جوانان نوشته می‌شود اما امثال کشاورز جزو بازیگرانی هستند که همیشه و همه جا برایشان بهترین پیشنهادات وجود دارد.