سوگل خلیق اولین کار هنری‌اش را در سال 93 انجام داد و در واقع فیلم سینمایی دو او را به دنیای بازیگری و سینما معرفی کرد. سوگل خلیق در این دوران در کلاس‌های بازیگری امین تارخ و تهمینه میلانی دوره‌هایی را گذارند و درواقع همین کلاسها سکوی پرتاب او بود هم‌بازی شدن با پرویز پرستویی و مهرانه مهین‌ترابی دیگر تجربه موفقی بود که او پشت سرگذاشت. سوگل خلیقی در واقع بازیگری را از بازی در تئاتر‌های دانشجویی آغاز کرد اما ورود حرفه‌ای او به دنیای بازیگری با فیلم دو ساخته سهیلا گلستانی بود. او بعد از این فیلم و با توجه به موفقیتی که در آن به دست آورده بود برای فیلم خماری انتخاب شد. او در این فیلم نقش دختری را بازی می‌کند که عاشق آهنگسازی است و برای اینکه راهش را دنبال کند و برای دنبال کردن این آرزو به سفارت اتریش می‌رود و ...

 فعالیت‌های سوگل فقط در سینما نبوده‌ او در سریال پرواز درارتفاع صفر درجه و نجوا ایفای نقش کرده‌ و در هر دو بسیار موفق بوده است. سوگل خلیق از هنرمندان تازه‌کار ی است همه تمرکز زندگی‌اش را روی پیشرفت در کارش گذاشته‌ است.

سوگول خلیق

او به گفته خودش هرچیزی را که باعث شود برای مدتی مجبور به کم‌کاری یا ترک کار هنرپیشگی شود کنار گذاشته‌است. سوگل خلیقی بسیار ورزش می‌کند و کتاب می‌خواند علاقه خاصی به دنیای مد و طراحی دارد اما فعالیت در این حوزه را هم کنار گذاشته است چراکه به گفته خودش فعلا یک هدف بزرگ دارد. او قصد دارد از دنیای هنرپیشگی وارد دنیای نویسندگی و کارگردانی شود. خلیق می‌گوید: من قصد دارم کارگردان شوم از آنجایی که دغدغه مسایل اجتماعی دارم و می‌خواهم کاری برای این جامعه بکنم کارگردانی را دنبال خواهم کرد هم رشته تحصیلی‌ام در دانشگاه است و هم علاقه بسیار زیادی به کارگردانی دارم. اما برای اینکه کارگردان خوبی شوم باید تجربیاتی در حوزه سینما داشته‌ باشم. اما این را می‌دانم که قطعا کارگردانی را دنبال خواهم کرد.

این بازیگر هنوز مجرد است و ازدواج نکرده و البته علاقه‌ای هم ندارد که رسانه‌ها درباره زندگی خصوصی‌اش چیزی بنویسند و تلاش می‌کند که رسانه‌ها چیزی درباره زندگی خصوصی او مطلع نشوند. سوگل به تغذیه سالم و ورزش بسیار اهمیت می‌دهد جالب است بدانید او دونده خوبی است و هر روز یک ساعت ورزش می‌کند. اوقات فراغتش را هم با کتاب‌خوانی و تماشای فیلم پر می‌کند.

تحت هر شرایطی برایم تئاتر در اولویت است هرچند تئاتر از نظر مالی نمی‌تواند من را به عنوان بازیگر تامین کند، اما براساس علاقه همیشه اولویت اولم تئاتر بوده و بعد سینما و تحت شرایطی تلویزیون می‌باشد معیار انتخاب نقش فرمول ثابتی را برای انتخاب نقش دنبال نمی‌کنم و معیار‌های مختلفی را مدنظر قرار می‌دهم، گاهی این معیار چالش بازیگری است