به گزارش افکارنیوز ، شروین نجفیان، بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. او در آثاری مانند فیلم سینمایی « دزد عروسک‌ها »، فیلم سینمایی «هفت ترانه» و سریال تلویزیونی «بی‌بی‌یون» نقش‌آفرینی کرده است.

اخبار چهره ها - شروین نجفیان در سال 1355 در تهران متولد شد. وی برادرزاده « رسول نجفیان »، بازیگر تلویزیون و سینما می باشد.

او دیپلم هنرستان موسیقی است و همچنین بازی در سینما را از سال 1367 با «گل»، همکاری «رجب محمدین» آغاز کرد.

دزد عروسکها 1

وی بازیگر کودک است و مهم‌ترین تجربه‌اش در کنار مهراوه شریفی نیا رقم خورد. آنها در سال 68 در دزد عروسک‌ها ساخته محمدرضا هنرمند بازی کردند و با اکبر عبدی و آزیتا حاجیان همبازی شدند.

او در فیلم سینمایی «هفت ترانه» نقش یک نوازنده جوان را دارد

.خلاصه داستان :

رویا فارغ التحصیل رشته موسیقی از وین تصمیم دارد آنچه را که می اندیشد در موسیقی به نمایش بگذارد. در این مسیر تعدادی نوازنده را انتخاب می کند که نیما جزو آنهاست و دلبستگی به نیما به او کمک می کند تا ملودی ها را کامل کند. شروین نجفیان در هفت ترانه گیتار می نوازد و با لعیا زنگنه و سحر جعفری جوزانی همبازی است. کارگردان این فیلم بهمن زرین پور است.

شروین نجفیان

در سریال "در چشم باد" او را در نقش پنجعلی دیده اید همان کسی که از بدو ورود خانواده ایرانی به تهران، کمکشان می کرد و در فراری دادن دوست تاجیک آنها یعنی؛ پدر لیلی نقش بسزایی داشت.

شروین نجفیان در حال حاضر در عرصه موسیقی فعالیت می‌کند و آخرین حضورش در عرصه بازیگری فیلم هفت ترانه بود تا اینکه اخیرا در فیلم «کسی از گربه های ایرانی خبر نداره» بهمن قبادی دوباره جلوی دوربین رفت.