به گزارش افکارنیوز،

رونالد هاروود  فیلمنامه‌نویس برنده اسکار، در ۸۵ سالگی درگذشت.

اخبار چهره ها - این نویسنده انگلیسی در سال ۲۰۰۳ برای فیلم سینمایی «پیانیست» به کارگردانی رومن پولانسکی جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کرد.

هاروود در همین بخش توانسته بود برای فیلم‌های «متصدی لباس» در سال ۱۹۸۳ و فیلم «لباس غواصی و پروانه» در سال ۲۰۰۷ نامزد دریافت جایزه شود.

هاروود به عنوان یکی از موفق‌ترین نویسندگان داستان‌های درام شناخته می‌شود. دو نمایشنامه او با نام «متصدی لباس» و «رباعی» به اندازه‌ای مورد استقبال قرار گرفت که از آن‌ها برای ساخت فیلم‌های سینمایی اقتباس شد.

از دیگر فعالیت‌های وی به عنوان فیلمنامه نویس می توان به «استرالیا» با بازی نیکول کیدمن و هیو جکمن و همینطور فیلم «اولیور توئیست» به کارگردانی پولانسکی اشاره کرد.

این نویسنده در طول فعالیت خود چندین جایزه و افتخار کسب کرده است. او دو سال پس از آنکه موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی بفتا برای فیلم «لباس غواصی و پروانه»، به دلیل فعالیت‌های هنری خود نشان شوالیه را دریافت کرد.

هاروود در آفریقای جنوبی متولد شد و در دهه ۱۹۵۰ میلادی به انگلستان نقل مکان کرد تا در آکادمی معتبر هنر‌های نمایشی سلطنتی لندن تحصیل کند.