به گزارش افکارنیوز،

سفر پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب در سال 88 به کُردستان، به اذعان بسیاری از مسئولین، کارشناسان و دلسوزین امر توسعه، نقطه عطفی در تاریخ کُردستان پس از انقلاب اسلامی در همه ابعاد سیاسی، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و ... بود که تاکنون نیز تبعات مثبت آن در جامعه مشاهده می‎شود.

 

یکی از نقاط بسیار مثبت و البته منحصربفرد این سفر، توجه ویژه رهبر انقلاب به توسعه کُردستان و سرازیر کردن اعتبارات چند صد میلیاردی به کُردستان در راستای توسعه این استان بود که بر اساس اعلام رسمی رسانه‌ها، رهبر انقلاب 800 میلیارد تومان اعتبار در راستای توسعه و فعالسازی استان کم‎برخوردار کُردستان اختصاص دادند.

 

البته آنچنه که به گوش رسیده، این اعتبارات بسیار بیشتر از آنچه بوده که رسانه‎ها اعلام کرده‌اند.

 

سرلشگر رضایی روز گذشته در جمع صمیمی مردم سنندج در سالن امام خمینی این شهر و در یادواره شهدای مقاومت و ایثار با گریزی به عدم توسعه کُردستان در سال‌های اخیر، گفت: رهبری در سال 88، 2 هزار میلیارد تومان اعتبار و بودجه به کُردستان اختصاص دادند اما توسعه این استان بسیار اندک بوده است.

 

وی با گلایه از این توسعه نیافتگی و عدم بها دادن به جوانان در عرصه‌های مختلف، تاکید کرد: اقتصاد باید به سمت مردمی شدن پیش برود و رمز تحقق اقتصاد مقاومتی نیز در این است.

 

سوال از مسئولین دولت قبلی و کنونی این است که کدام دولت تاکنون چنین سرمایه عظیم چند هزار میلیاردی را برای استان کُردستان – که همواره برچسپ محرومیت و عقب افتادگی را با خود به یدک کشیده – تصویب و لازم الجرا کرده است؟

 

چگونه است که رهبر انقلاب با تاکید فراوان اینچنین سرمایه عظیمی را به کُردستان اختصاص داده اما توسعه کُردستان در حد حرف و شعار باقی مانده؟

 

البته باید اذعان داشت که دولت قبلی و کنونی، کماکان از محل همین بودجه پروژه‌های استانی را راه‌اندازی می‌کنند و با اسم دولت و مسئولین خود تمام می‎کنند.

 

در ابتدای شروع به کار دولت یازدهم و تغییرات مدیریتی گسترده در کُردستان، گفتمان "توسعه" در جلسات مدیران ارشد و میان دستی استان جاری بوده و در عمل چیزی جز شعار و عدم توسعه مشاهده نشده است.

 

امید است در سال اقدام و عمل، مسئولین استانی گامی موثر و بزرگ در توسعه همه جانبه کُردستان به ویژه در بخش زیرساخت، حمل و نقل، ارتباطات و ایجاد اشتغال بردارند.