به گزارش افکارنیوز،

به نقل از دهگلان شیدا، ماموستا یدالله محمدی در گفت و گو با خبرنگار دهگلان شیدا اظهار داشت: نخستین پیش کنگره بین المللی امام شافعی (رض)امروز  بیست و دوم تیرماه در دهگلان برگزار می شود.

 

وی تاکید کرد: این پیش کنگره امروز در مجتمع شادی دهگلان با حضور مهمانانی از کشورهای آفریقائی و اقلیم کردستان و اندیشمندان داخلی و خارجی کار خود را آغاز می کند.

 

دبیر علمی نخستین پیش کنگره بین اللملی امام شافعی در دهگلان افزود: در آیین برگزاری پیش کنگره ها روحانیون، اساتید دانشگاه و علاقمندان به مسایل دینی حضور دارند و مقالات علمی در خصوص دیدگاههای امام شافعی ارائه می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: برگزاری پیش کنگره‌ها می تواند نقش بسیار مهمی در اطلاع رسانی، پربارکردن و فراخوان کنگره اصلی که قرار است توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار شود، داشته باشد.

ماموستا محمدی گفت: مقالات پیش کنگره امام شافعی(رض) در 21 محور مختلف و پس از بررسی در دبیرخانه در روز کنگره ارائه می‌شوند.

 

وی افزود: اندیشه‌های کلامی امام شافعی، بررسی سیر تحول در حیات سیاسی اجتماعی امام شافعی، نقش امام شافعی در مبارزه با افراطی‌گری مذهبی و مسئله تکفیر، اجتهاد از دیدگاه امام شافعی، بررسی آثار علمی امام شافعی، بررسی آثار ادبی امام شافعی و عقلانیت در ارای امام شافعی و امام شافعی از نگاه علمای هم عصر از محورهای این همایش هستند.

 

امام جمعه دهگلان با بیان اینکه عمل به دستورات دینی امام شافعی سبب اتحاد بیشتر مسلمانان جهان می شود تصریح کرد: برگزاری کنگره امام شافعی(رض) در یادآوری رفتار و عقیده امام شافعی به پیروانش بسیار مهم و موثر است.

 

وی درباره مقالات علمی این پیش کنگره  گفت: 30 مقاله به دبیرخانه این پیش کنگره ارسال شده که در روز برگزاری  از سه مقاله برتر تجلیل می شود.

 

ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: دکتر مازن الشریف از اساتید برجسته کشور تونس و دو استاد دانشگاه مذاهب اسلامی اقلیم کردستان سخنرانان نخستین پیش کنگره امام شافعی(رض) در دهگلان هستند.