به گزارش افکارنیوز،

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان کردستان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز شنبه در مراسم افتتاح سراسری بیش از هزار پروژه عمرانی محرومیت زدایی سپاه بیت المقدس استان، سپاه را نعمتی بزرگ دانسته و اظهار کرد: سپاه یک نعمت ارزشمند است که خداوند به ملت ما ارزانی داشته و به روح پر فتوح امام که بنیانگذار سپاه بودند درود می فرستیم و خدا را شاکریم که به فرماندهی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سپاه به چنین موفقیت هایی دست یافته است.

وی گفت: سپاه شجره طیبه ای است که در بخش های مختلف دفاع از اسلام، محرومیت زدایی، گسترش عدالت و ترویج فرهنگ ناب اسلامی هم در ایران و هم در دنیا می درخشد و عملکرد بسیار موفقی داشته که موجبات رضایتمندی مردم را فراهم آورده و هر جا که سپاه هست پیام آور خوبی ها و معروف هاست که اصل معروف همین است.

نماینده ولی فقیه در کردستان امر به معروف و نهی از منکر را فلسفه قیام عاشورا عنوان و بیان کرد: قیام امام حسین(ع) برای حاکم شدن اصلاح در جامعه بود و حضرت علی(ع) در این باره می فرمایند هدف نظام اسلامی این است که در شهرها و آبادی های مملکت اسلامی اصلاح در همه امور دیده شود و باید همه این اصلاحات را عنوان کرد.

وی به لزوم اقتدار در بعد نظامی برای ایجاد هراس در دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمنان خدا در هر جا که باشند باید از شما بترسند و اگر قصد داشتند به دیگر محرومین عالم هم تعرضی داشته باشند از سپاه باید بترسند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی امنیت را پایه همه امور عنوان کرد و افزود: تامین امنیت یک مسئولیت اساسی و اصلی در همه امور است و همه نیروهای مسلح که تحت امر فرماندهی کل قوا هستند این قدرت را دارند رشد کشور در همه زمینه های اقتصادی، نظامی و... بدونه امنیت امکانپذیر نیست.

وی توانمندی های سپاه در بخش های مختلف خصوصا در بخش عمرانی اشاره کرد و گفت: سپاه الگویی شد که همه نیروهای مسلح در بخش عمران و آبادانی کشور وارد شوند و از همه مجموعه های دولتی این انتظار هست که به خدمت به محرومین وارد شوند.

نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان بسیج را شجره طیبه ای که در عرصه های مختلف در سراسر کشور به خدمت رسانی مشغول است دانست و گفت: در بخش های محرومیت زایی اولویت بندی بسیار مهم است و همه مسائل باید در کنار هم مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی به آمار ارائه شده بیش از هزار پروژه عمرانی محرومیت زدایی سپاه بیت المقدس اشاره کرد و افزود: در آمار ارائه شده مساجد در ردیف اول تعداد و حجم کاری است که به آنها رسیدگی شده و و با اقدامات سپاه و ستاد زکات مساجد بازسازی و مکان هایی که فاقد مسجد بودند مساجدی ساخته شده که نشانگر این است که سپاه هر جا وارد می شود نام خدا برپا می دارد.

وی ساخت خانه عالم در روستا ها را بسیار ارزشمند دانست و گفت: اولویت اول دین است و ساختن خانه های عالم در روستاها در اقامه نماز تاثیر مستقیم دارد و هر روستایی که یک عالم خوب، فهمیده و باسواد هست بسیاری از مسائل را حل و تبین می نماید و در پیگیری مشکلات و اشتغال ساکنان آن روستا موثر است و هر جا که چنین بوده امنیت برقرار است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان به ظرفیت های بالقوه استان در بخش های گوناگون اشاره کرد و افزود: استان کردستان در بخش های مختلف دارای ظرفیت های ویژه ای است که بخش کشاورزی یکی از این ظرفیت هاست که تلاش شود بستر لازم برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه آب رسانی به روستاها بسیار اهمیت داشته تصریح کرد: آب رسانی در اولویت اصلی پروژه های سپاه و دولت قرار گیرد تا مردم از طریق کشاورزی غذای سالم تهیه کنند و زمینه کاشت داروهای گیاهی که در استان می تواند درآمدزایی و اشتغال داشته باشد فراهم گردد.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در رشد و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: افزایش تولیدات داخلی پایه اقتصاد مقاومتی است که ما در استان کردستان ظرفیت های خوبی داریم و می توانیم با اشتغال های خرد که تولیداتی مفید دارند بخش تولیدی استان و کشور را فعال کنند.

وی گفت: استان کردستان در بخش های مختلف خدمات رسانی در کشور وضعیت خوبی دارد که در گازرسانی به روستاها استان کردستان در ردیف های اول کشور قرار گرفته است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری عدات را اساس کار اقتصاد مقاومتی نامید و افزود: در محرومیت زدایی به سمت مناطق محروم حرکت کنیم خداوند متعال منابع را یکسان توزیع کرده و ما باید زیرساخت ها را فراهم کنیم که همه قسمت های استان بطور یکسان توسعه پیدا کنند تا جمعیت بطور یکسان توزیع شود.

وی عدالت را توزیع درست امکانات عنوان و افزود: در برخی مناطق که جمعیت بالایی وجود دارد اقدامات توسعه‌ای در حد قابل قبولی انجام گرفته که چنانچه مبنا بر اساس سرانه باشد بازهم مورد توجه قرار می‌گیرند و در نتیجه سایر مناطق محروم می‌ماند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی اشتغال را از نیازهای ضروری استان عنوان و تصریح کرد: حمایت از تولیدات داخلی و استفاده از کالای ایرانی امری ضروری و بسیار مهم است.

وی افزود: تحریم هایی که طی این ۳۰ سال انجام شده موجب شده که کشور ما در بسیاری از موارد به خودکفایی برسد و وابستگی های ما قطع شود که این مهم نشان از توان کشور ما در مبارزه با دشمنان است.